| dewix a întrebat:

Nu este o intrebare, dar as vrea totusi sa va dati cu parerea.
Cred ca ati observat, unii dintre voi, ca spre deosebire de melodia Germaniei, a noastra nu a fost deloc "pusa la perete" daca pot zice asa. Multi oameni au spus despre Germania ca nu merita locul 1 sau mai stiu eu ce. Dar, despre noi nimeni nu a spus ca nu meritam locul 3. Deci, noi am luat locul 3 pe drept happy
Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu afirma nimeni (cel putin eu n-am auzit) ca printre cele 22 de tari, care s-au clasat dupa noi, cel putin una-doua n-au fost la inaltimea noastra sau in UNELE privinte chiar ceva mai sus, dar per ansamblu am fost mai buni, plus si norocul a fost de partea noastra. thumbs up Publicul si-a exprimat parerea (in cazul nostru in mod sigur n-au fost interese geo-politice oh go on, nu avem mai nimic de oferit celorlalte tari, era doar talentul gol-golut laughing, ceea ce e de apreciat applause ). thumbs up Insa noi, marea majoritatea, suntem de parere ca Germania nu era mai buna ca Romania (NU anul acesta! NU la Eurovision!)! Intreba-te singura, de ce oare nu auzi aproape pe nimeni condamnand Turcia, cum ca si-a ocupat un loc nemeritat (poate doar bunica mea (scumpa de ea love struck, nici engleza nu stie) ar putea sa spuna asa ceva oh go on ), in schimb mai mult de 90% din populatie are ce are cu Germania anul acesta? whistling Deci, cand ai o piesa cu adevarat buna, se vede, frate! big grin thumbs up Si nu doar noi, romanii suntem revoltati si nedumeriti, pe toate forumurile in toata lumea se intampla acest lucru. whistling Aproape toti sunt de parere ca Germania n-a meritat locul 1, si specific, nu tin neaparat ca Romania sa-l fi ocupat!

P. S. cine vrea argumente mai solide, sa intre pe pagina mea si sa dea clic pe "intrebari"!winking Lectura placuta! big grin

NOname
| NOname a răspuns:

Pe langa subiect:
Am gasit acum videoclipul Ucrainei la melodia "Sweet people" (nu stiu pe unde il ascundeau smecherii inainte de finala) si vreau sa-l impartasesc si voua. Este bestial si are un mesaj foarte important de transmis! Ucraina merita si ea cel putin locul 5! Superba piesa si vocea interpretei!
http://www.youtube.com/watch?v=rqspWawDgl0
Vizionare placuta!

| UNfriendLY a răspuns:

Germania a primit voturi pe ochi frumosi si zambet dragut
a fost mult promovata pe yt
in schimb noi. sa zicem MC, locul 3. practic suntem castigatori, sincer acum, cine isi imagina ca iesim pe 3? happy bv noua

| hândel a răspuns:

Dar melodia de anul trecut a Norvegiei îşi merită locul 1?! Cred că au început preşcolarii cu telefoanele mobile dăruite de mami şi tati, să încurajeze concurenţii "simpatici" virginităţii. Melodia României nu mă aşteptam să ia locul 3, dar asta nu înseamna ca sunt mândru, sau ceva. Aş fi simţit ceva doar dacă melodia mi-ar fi plăcut. Aşa, şi dacă lua primul loc, tot indiferent mă lăsa, căci nu simt, şi n-aş fi simţit nevoia să mă laud cu un rebut artistic.

| aиdяaaa●• a răspuns:

Sincer nu mi-a placut prestatia Germaniei.Melodia noastra a fost mult mai buna decat cea a germanilor si nu spun asta pentru ca sunt romanca...Am impresia ca victoria Germaniei a fost aranjata dinainte.Si fata care a interpretat melodia, Lena parca o cheama, nu a fost in stare sa lege doua vorbe in engleza... Din moment ce participi la un concurs international, in primul rand ar trebui sa stii engleza, sa stii sa o vorbesti corect.Despre Paula si Ovi am numai cuvinte de lauda! Au fost geniali spre deosebire de altii!

| deeuh a răspuns:

Bine inteles ca da am avut voci extraordinare, show cat se poate de bun... de aceea ne-a votat pubicul. Sincera sa fiu cred ca melodia noatra este mult mai buna decat cea a turcilor.