| mhn24 a întrebat:

Pentru copiii din ziua de azi:
Tu spui Tokio Hotel, eu spun Queen.
Tu spui Inna, eu spun Beatles.
Tu spui Justin Bieber, eu spun Michael Jackson.
Tu spui manele, eu spun rock.
Tu spui Puya, eu spun Eminem.
Voi spuneti muzica, noi spunem muzica adevarata.
Cine e de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cate ori o aud p-asta cu "muzica adevarata, frate", mor incet. Nu exista "muzica adevarata", exista doar muzica placuta de mine, muzica placuta de tine, muzica placuta de x, y, z.
Cat despre exemple...sunt alese "cu cap". Pot sa-ti dau kilometri de nume de trupe & solisti deplorabili, penibili (stiu, fac exact ceea ce am acuzat in primul paragraf: sunt subiectiv - dar am o acoperire, in cazul asta) din anii '70, '80, '90 si, in acelasi timp, o lista la fel de kilometrica (daca nu si mai si) de oameni care canta foarte bine si care mai sunt si contemporani cu noi, astia de-i barfim p-acilisea.

39 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Nu ascult Tokio Hotel...deci alte trupe rock.
Unele melodii de la Inna sunt foarte frumoase.
JB în nicun caz nu ascult, MJ la putere!
Puya nu ascult, Eminem rocks!

| pwp a răspuns:

Da, cam asa e!

| Derye a răspuns:

John Lennon FTW! MJ suckz. Eminem suckz. Queen si Beatles sunt muzica mai buna decat tampeniile de astazi, dar sunt si astazi melodii si formatii mult mai bune decat astea 2 si multe altele vechi, din toate punctele de vedere.
Iar ca sa stii, n'ai cum sa copari Inna cu Beatles, sau Queen cu Tokio Hotel ca's genuri total diferite, so you fail.

| Sconcsiş a răspuns:

Prop. 1 - adevarat
Prop. 2 - adevarat
Prop. 3 - fals straight face (oricum mai bine mj decat bluber)
Prop. 4 - adevarat
Prop. 5 - fals (2 hahalere)

| OHmyGosh a răspuns:

Nu-mi plac manele, nu-mi place inna, nu-mi place tokio hotellaughing. nu-mi place hannah prostana(miley curus).
sa nu zici insa nimic despre Selena Gomez, pentru ca e idolul mea si sa stii care are multi fani si adulti.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La ultimul paragraf, as pune zgomot vs. muzica. Parca ar suna mai bine.
Si eu fac parte din generatia care asculta Queen si Beatles. Michael Jackson nu mi-a placut niciodata; e prea comercial.
In schimb, ascult cu maxima placere muzica lui fi-meu: Nightwish, Epica, Aesma Deva, Haggard... uneori, chiar si Rammstein.
Sunt, de asemenea, foarte multumita de faptul ca am reusit sa-i arat fiului meu ce inseamna muzica, sa o deosebeasca de zgomot, sa asculte si el, ca si mine, Queen si Beatles si, nu in ultimul rand, muzica clasica.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@RainDrop: Mozart se scrie cu un singur Z. Asta, asa...pentru cunoscatori.

| eueu1212 a răspuns:

Buna! Sunt de acord. dar sincer imi place o melodie de la tokio hotel si la inna hmm. poate cateva manele NU si pe Eminem il ador happy bye

Răspuns utilizator avertizat
| Isabelamaria21 a răspuns:

Eu!

Nu-mi place Tokio Hotel

Nu-mi place Inna

Nu ascult Justin Bieber

Urasc manelele

si nu -mi place muzica lui Puya

| Domyno a răspuns:

Tare astalaughing Stii ce nu e corect in ce ai zis tu, ca ii bagi in aceeasi "oala" pe toti! Copiii banuiesc ca sunt cei pana in 12-13 ani... cred eu in fine! Eu am 17 sora mea are 9 si daca e sa-ti raspunda ea iti va zice ca : Ala spune Inna, eu zic Madonna
Ala spune Bieber, eu zic Michael Jackson (vb f serios)
Ala spune manele, eu zic POP
Ala spune Puya, eu zic WTF?!? Nici mie nici eu nu avem in preferinte acest gen de muzicawinking

| diana a răspuns:

Nu este batut in cuie ca toti copiii sa asculte muzica pe care o spui tu acum.
Intr-adevar sunt multi adolescenti care asculta Justin Bieber, etc. Dar totusi sa fim ne gandim putin mai mult.Artistii astia sunt mediatizati acum si sunt atat de difuzati incat asculti cel putin o melodie de a lor fara sa vrei. Pot avea melodii bune si ei. Tu ai oarecum dreptate prin ce spui, dar mie una mi s-ar parea cam penibil sa vezi un copil de 14 ani ascultand NUMAI Queen.(am spus numai, nu doar ascultand, ca muzica veche este foarte frumoasa).Bine...nu mai penibil decat toate adolescentele innebunite dupa Justin Bieber.

| RainDrop a răspuns:

Tu spui queen, beatles, michael jackson, rock, eminem, iar eu Mozzart!big grin

| RainDrop a răspuns:

BRO, nu, eu ma gandeam la pizza!

| scully a răspuns:

Il compari pe Justin Biberon cu Michael?!?! Pai cap de mop ala nu se compara frate cu Michael, el a facut istorie pe cand maimutica asta care se crede celebra are cateva melodii si alea seamana intre ele!
Dar cum a spus si @Bent0108 gusturile nu se discuta si preferintele difera de la o persoana la alta. Nimeni nu e obligat sa-i placa ce-ti place tie sa zicem.winking

| purpleice a răspuns:

De fapt va spun ce e asta de fapt.primii mentionati sunt mai mult cantareti care scot muzica comerciala, adica scot ce se vinde mai bine zis. iar ceilalti sunt sa zicem cantareti care nu fac compromisuri in carierele lor muzicale.adica nu scot ceva doar pentru ca se vinde.acum, doar pentru ca tie iti plac acei cantareti nu inseamna ca fac muzica buna sau invers.intr-adevar sunt de acord cu tine cam despre toate optiunile manele etc. dar muzica buna e descrisa de fiecare cum vrea.muzica buna pentru mine e compusa si cantata din suflet (nu e comerciala) si nu contine versuri inculte(manele) dar asta e parerea mea, a altora e ca muzica e buna pentru ca suna bine deci trage concluzia.si acum sa recunoastem ca fiere tip de muzica isi are rostul ei.adica de ex cand te duci la o petrecere inna se asculta destul de mult pentru ca e dance, mnele la nunti si asa ma departe. iar puya a fost candva un rapper bun da de la un timp s-a cam prostit. dar asta nu inseamna ca nu imi plac unele melodii de a le lui.insa eminem e de 10000 de ori mai bun ca el. a da si faza cu copiii din ziua de azi, poate ca ma insel dar si tu "esti un copil din ziua de azi".

| YoungHomie a răspuns:

Pei avand in vedere ca eu ascult de toate nu pot sa fiu nici pro nici contralaughing adica manele nu ascult 1 la mana decat atunci cand sunt beata si facuta praf eventual sau daca ma provoaca cinevarolling on the floor
tokio hotel imi plac frezele aloralaughing queen prea tarebig grin inna deja e prea baby doll pentru minelaughing beatles thumbs up. justin bieber e prea baiatul "perfect" si se indragostesc toate de ellaughing si nu e genu meu, michael jackson, Dumnezeu sa-l odihneascahappy, manele am zis...rock \m/ dai sa curga "fara numar"laughingrolling on the floor, puya mai merge mai asc cand mi se scoalalaughing, eminem il adordrooling

si esti tarelaughing

| YoungHomie a răspuns:

Nul ascult pe MJ ca nu e genu meu oricum...si pe JB il mai ascult uneori cand nu am ce ascultalaughing

| LittleandLiars a răspuns:

Eu laughing) si iti dau dreptate big grin

| andrei95 a răspuns:

Eu! bravo ai zis foarte bine, multi acum asculta "muzica buna"

Răspuns utilizator avertizat
| Kagomitza a răspuns:

Eu! Sincer, imi este dor de albumele de calitate de altadata, nu de cele ca azi, cu 2 piese promovate si restul de "umplutura".

| Zuzzy05 a răspuns:

Sunt de acord cu tot in afara de Inna love struck (fara suparare are muzica buna) ...mda si rock-ul nu-mi prea place mai bine reggaeton si house big grin

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

O da; x

| JustMelavJustMe a răspuns:

Eu ...si sunt minora! Le urasc pe toate din coloana stanga!

| Iasssmy_5402 a răspuns:

Buna. Si eu sunt de acord cu tine! NU ascult Tokio Hotel, Inna, JB, manele, Puya.