| Andre a întrebat:

Sal.am s iyo cateva intrebari si vreau cat mai multe raspunsuri :
- ati avut chitara?
-se invata usor sa canti la ea? cam cat timp dureaza? dati-va cu parerea
-cat costa?
-cat costa cea mai ieftina chitara?
- merita banii?
-unde pot invata sa cant la chiata in constanta?

Dau fundaaaaa

2 răspunsuri:
| Daniel_4881 a răspuns:

Dar in petrosani...big grin?

| NoSwear a răspuns:

Nu, nu am avut dar urmeaza sa imi cumpar una. Eu cred ca se invata destul de usor daca ai ureche muzicala, te poti duce la niste cursuri si cred ca dureaza 2 - 3 saptamani pana te acomodezi, dar pana devii un "mic expert" cred ca va dura mult mai mult.Depinde ce chitara vrei, caci ea poate fi clasica, electrica, bas. Pe net, second-hand o chitara clasica o poti gasi pe la 100-120 lei, dar s-ar putea sa mai aiba nevoie de corzi sau cleme.
Una noua de la 350 lei in sus, in functie de brand (si calitati).
O chitara electrica de la 400 lei la cateva sute de euro.
Cea mai ieftina costa intre 100-200 lei. Da, merita banii doar daca iti iei una buna, adica eu cred ca mai bine ti-ai lua una cu 350 lei decat una cu 100lei, pentru ca in viitor se va vedea diferenta; cea cu 350 va fi mult mai buna. Nu stiu chiar exact unde, dar, aici este un site care te va ajuta! http://www.constanta.aaz.ro/tag_cat/13/curs-chitara