| Dee0tzaA a întrebat:

de ce exista rivalitatea asta intre manelisti si rockeri? Atatea injuraturi pe youtube, sau pe alte siteuri, unele adresate manelistilor altele rockerilor? De ce trebuie sa se injure atat, pentru ca totusi se zice ca gusturile nu se discuta?straight face

7 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Ei merg pe sistemul: daca nu injuri inseamna ca iubesti.

| Tera a răspuns:

Deoarece sunt opuse, si nici manelistilor nici rockerilor nu le place genul opus, cei care asculta menele sunt de obicei care se cred cei mai tari(fara insulte pentru) si sunt inganfati si rockeri sunt cei opusi carora le place doar sa se distreze asa ca sunt opuse.

| Andreea50 a răspuns:

Este adevarat ca gusturile nu se discuta. Cert este ca atunci cand unul injura, celalalt raspunde. De aici si rivalitatea happy. Nu prea merge o rivalitate "intr-un singur sens".

| dhraqull a răspuns:

Ma enerveaza ambii (chit ca ascult rock). Mi se pare urat, eu comentez live, in fata persoanelor care asculta la telefon manele sau orice muzica care ma deranjeaza.Nu intru pe net sa-mi vars frutrarile, sunt lucruri mai importante care ma mananca pe mine. decat ce asculta X sau Y.
Pe scurt sunt niste labe triste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj. happy da mai frumos e rock decat manele big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi calitatea gusturilor se discuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca manelistii... uita-te si tu la ei, niste ratati inculti si cu pretentii, care promoveaza doar tembelismul, prostitutia, aroganta si non"valoarea" + ca plagiaza tot. versurile lor = 0 (zero!)