| jailbreak a întrebat:

Salut, am asa o intrebare... Mai in scurt am 13 ani, inca din clasa a 3-a mi-am luat calculator, si prin clasa a 4-a am observat ca am probleme cu vederea.Am fost la oculist doar anul trecut, desi eram clasa a 6-a mai precis prin mai pe la sfirsitul anului, si mi-au spus ca trebuie sa-mi fac ochelari, vederea mi-au spus ca-i -1, 5.Deci ochelari mi-am facut ins nu vreau sa-i port, deci intrebarea: spuneti-mi va rog frumos, cei care stiu si pricep: exista exercitii speciale pentru inbunatatirea vederii? poate trebuie sa manink ceva legume? ce trebuie sa fac? astept raspunsul vostru... ( scuzatima te categorie)

1 răspuns:
| AndreeaD2 a răspuns:

Cauta pe google ceva legume gen morcovi, dar nu stiu daca i adevarata chestia. se zice ca morcovii, kiwi etc ajuta vederea. dar eu zic m bine sa incerci deoarece, dupa aceea vei avea nevoie de dioptri m mari km cat fundul borcanului laughing. nu, serios poarta ochelarii dupa aia ii vei purta pe viata.