| MosCraciun a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi cumpar o chitara, sa cant folk, rock din astea mai usoare.
Ce chitara ar trebui sa-mi iau?
Niste sfaturi ceva?

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna,
Pe chitara acustica se poate canta muzica pop, folk si uneori chiar rock (http://www.the-guitar.ro/2011/05/04/alegerea-chitarei-potrivite/).
Iti recomand site-ul http://www.the-guitar.ro/, unde poti gasi sfaturi atat pentru incepatori cat si pentru avansati. Articolele sunt facute pentru a ajuta pe cei care doresc sa invete sa cante la chitara singuri. De asemenea, se pot pune comentarii sau intrebari la care iti voi raspunde cu placere. Iar daca esti din Bucuresti si te decizi sa inveti sa canti la chitara cu un profesor, contactele mele le gasesti pe site.
Mult spor, Marius Furduescu

1 răspuns:
| Caligula_9307 a răspuns:

Vrei electrica sau acustica? Daca acustica, incearca hora sau ceva mai scump, ibanez,Daca electrica, depinde de buzunar, daca vrei mai ieftina ia squier daca nu,, fender.