| Mihaelaa98 a întrebat:

Mi s-a spus ca am voce, ca am ureche muzicala, ba chiar in liceu ma puneau colegii sa le mai cant insa mie nu mi place cum suna vocea mea uneori. Imi doresc foarte mult sa cant, sa am o trupa a mea, insa parintii mei nu vad asta ca pe un lucru ok si nu ma sustin deloc. Nu mi doresc sa ajung cunoscuta sau ceva de genu, vreau sa cant, sa simt muzica, credeti ca orele de canto imi vor fi de ajutor?

2 răspunsuri:
| Live4Ride a răspuns:

Buna,
Cu siguranta orele de canto si orice ai studia in acest domeniu fie ca studiezi acasa singura iti vor fii de ajutor. Prin studiu si exercitii profunde ajungem la perfectiune. Inregistreaza si pune pe Youtube si asa poti incepe. Ar trebui sa faci ceea ce iti place si ce iti doresti nu ceea ce vor parintii tai! Succes

| DubbleD a răspuns:

Fa nişte ore de canto si du-te la un liceu de arte si cauta adolescenti care canta la instrumente si care sunt disponibil