| skl95 a întrebat:

Salut, ma pricep foarte bine sa cant si am voce, am facut canto si totul a fost ok dar in fata multimii nu pot canta din cauza emotiilor. Cum pot face sa scap de emotii ca sa pot canta la spectacole?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Iti imaginezi ca toti spectatorii sunt in pielea goala.
Din punct de vedere psihologic tu esti mai "imbracata" decat ei deci...

| skl95 explică (pentru danbnz):

Mersi de raspuns, sunt baiat, si cum m-ar ajuta asta?

| vasile2222 a răspuns:

Prin experienta. Canta la grupuri mici, la petreceri, du-te la o scoala ceva etc. Dupa un timp totul o sa fie ok.

Si pana la urma intreaba-te de ce ai emotii/ care e lucrul cel mai rau care se poate intampla? Dupa cum spui si tu te pricepi, ai voce etc. Deci nu trebuie sa iti faci probleme. Ai incredere in tine.
Mai bine gandeste-te cum ai sa reactionezi cand o sa vina fetele la tine dupa ce o sa canti - ce ai sa le spui, ce melodie o sa le canti in particular etc happy Astea sunt lucrurile care trebuie sa te preocupe.
Succes!