| Marioion a întrebat:

Salut mi am montat pe mașină ieri un suboower, am tras toate cablurile frumos mascate nu se vede nimic când i am făcut proba mergea bine acceptabil sa zic, după ce am pus cablurile înapoi în casetofon și legate la stația suboower ul funcționează doar dacă bag în stație doar un cablu RCA dacă le bag pe amândoi se aude foarte foarte slab aproape deloc, nu știu de la ce ar putea fi problema, ma gândesc ca de unde nu am ieșire RCA la casetofon și am luat un adaptor hight low pentru RCA, habar nu am știe cineva sa îmi explice dc nu merge cu amândouă mufele de RCA băgate în stație adică e normal pot sa îl las asa sa meargă decât cu o mufa?
Pățește ceva?
Stația este de 1000w suboower de 300w nu e problema de stație ca nu duce
Ma gândesc ca de unde nu merge o boxa pe mașină dar nu cred pentru ca dacă bag un cablu oricare din cele 2 funcționează nu contează dacă e l sau r sau cum e denumirea dar dacă le am băgat pe amândouă pauza. Îmi explica cineva, Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Amândouă boxele sunt conectate la suboowofer? Ai doar 2 boxe? Vezi sa nu fie subwoofer 3+1 caz în care trebuie sa ai 3 boxe.

| SuNaM a răspuns (pentru SuNaM):

Poate să fie și că statia nu duce și subwoofer ul și boxele.

| Marioion explică (pentru SuNaM):

Pe alta mașina montata stația duce chiar 2 astfel de suboowere, am 4 boxe pe mașină plus 4 tweetere