Întrebare recomandată | CatalynxDD a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si dupa cum stiti urmeaza banchetul. Iar eu urasc sa dansez, nu stiu de ce dar nu prea ma simt bine dansand. nu stiu cum sa ma exprim laughing Dar nu vreau nici sa stau ca un idiot tot banchetul acolo pe scaun in timp ce aia danseaza. Mi-a spus si diriginta macar sa incerc. Nu stiu sa dansez si nici nu imi place. ciudat, huh? laughing Daca aveti niste sfaturi sau filmulete despre ceva dansuri. Daca stiam macar ce muzica va fi. laughing

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Nu toata lumea e talentata la dans!
Si eu sunt a8a,imi place sa dansez dar nu cred ca ma pricep laughing
Dar pana la urma banchetul nu inseamna numai DANS, eu cand ma.gandesc ca mai e o luna de zile si ne"despartim" ma bufneste plansul crying Pana la urma 8 ani inseamna ceva laughing O sa imi fie dor de toti colegii dar sincer de abia astept sa fiu boboacabig grin
Eu zic sa fi tu insuti si sa te distrezi la maxim pentru ca e sfasitul clasei a 8a big grin
Pana la urma urmei dansezi si tu cum sti, daca chiar nu iti face placere, stai pe "bara", faci caterinca pe acololaughing
Si mult succes la liceu :*

| CatalynxDD explică (pentru gingergirl1):

Multumesc! Si tie la fel :*! Hmm, o sa vad eu cum o sa fac, ma descurc eu pana la urma laughing Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! big grin

11 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Asa ziceam si eulaughing Pur si simplu te misti si tu pe muzica exact asa cum simti..Nu trebuie sa inveti pasi de dans.Si pana la urma o sa fi tu cu colegii tai si trebuie sa te simti bine alaturi de ei! Lasa ca te descurci tuwinking

| MihaelaDart a răspuns:

Nimeni nu te obliga sa dansezi, vei vedea care este atmosfera in localul in care veti face... Daca ai o camera digitala, ca sugestie poti sa le faci poze colegilor tai in cele mai hazlii ipostaze big grin

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu cred ca nu e nevoie sa inveti niste pasi. Poate din cauza ca nu sti sa dansezi nici nu iti place. Dansezi cum simti, dar nu excentric. Sunt multi baieti carora nu le place sa danseze. Poate nici ceilalti colegi ai tai nu or sa rupa ringul, asa ca o sa gasesti ce sa faci. Important e sa te simti bine.

| CatalynxDD explică (pentru IsabelaIssa):

Pai, din moment ce suntem 5 baieti in clasa [wow laughing], eu urasc sa dansez. Si cred ca raman cu un prieten caruia nici lui nu ii place, iar ceilalti 3 sigur or sa danseze. la fel si fetele laughing E cam adevarat ce ai zis, Nu-mi place sa dansez pentru ca nu stiu, si invers big grin Dar totusi mi se pare ciudat ca vin la o petrecere si sa nu dansez, d-aia am cerut niste ajutor. thinking

| IsabelaIssa a răspuns (pentru CatalynxDD):

Pai da dar e si mai aiurea zic eu, sa dansezi niste pasi invatati pe net.Adica nu la banchet, nu e cazul acolo. Nu cred ca va dansa cineva vreun dans anume, ci fiecare cum simte.

| Neberius13 a răspuns:

Pai nu stai ca un idiot, faci ce am facut si eu la bachet: torni otet in bauturile colegilor, mai arunci cu ceva dupa profesorii care nu ti-au placut de prin multime, incat sa nu-si dea seama cine a fost. Nici mie nu mi-a prea placut dansul, nici acum nu-mi place.
Gasesti tu ceva.

| CatalynxDD explică (pentru Neberius13):

rolling on the floor O sa tin minte asta si o sa strecor nitel! rolling on the floor)

| XRaXD a răspuns:

Frate ai nevoie de curaj bea 2 beri nu mai mult dupa iti zic eu ca dansezi. Da nu bea mai mult ca te faci de ras la varsta ta nu cred ca tii mult happy. Distreazate la banchet si nu te mai rusina.

| Die4Metal a răspuns:

Si eu am fost a 8-a chiar anul trecut am zis ca nu o sa ma distraz ca in toate clasele de a 8-a erau numai prosti dar nu stiam un lucru ca nici ei nu stiau sa dansese normal nici mie nu imi placea sa dansez si nici acum nu prea imi place dar pana la urma am mers cu 3-4 din a 8-a B eu eram in A si am plecat pana la un magazin am baut o sticla de sampanie si la a 2 a or fugit jandarmi dupa noi ca or trecut pe acolo si neo vazut eu am stat nu mior facut nimic doar ne-o zis la profesori diraga ca proasta o facut crize si ceilanti profesori ne-or chemat cu ei la masa si ne-or dat ei cv de baut mai ales directoarea dupa aia am inceput sa ne plictisim si sa fim cuminti ca sa nu ne zica la parinti sa nu ufle si ei capu si de plictiseala am zis bagami-as ma duc sa dansez cu aia ca ma plictisesc prea tare ma uitam la unu la altu si mi-am facut o idee cat de cat si m-am amestecat printre ei si cu fetele iar am inceput sa dansez si a fost bine eu zic sa iti faci curaj sa mergi sa dansezi si sa te uiti 5-10 minute la alti cum danseaza sa iti faci o idee cat de cat si poate ajuta daca bei ceva inainte pentru curaj laughing

| AwwrCamy a răspuns:

Heiii..stiu cum te simti si eu sunt la fel cu dansul mai ales ca si eu sunt a 8a, incearca sa-ti imaginezi ca nu e nimeni in sala sau pur si simplu fii tu insuti, asculta muzica si miscate cum vrei, nu cred ca vor rade colegii tai deoarece nici ei nu cred ca danseaza atat de bine laughing
Sper ca te-am ajutat!
P.S Daca nu merge niciuna dintre variante mai exerseaza acasa...