| AlexandruCK a întrebat:

am si eu o problema. In masina la casetofon, ascult muzica din tel (iph 5s) cu mufa de auxiliar, si sunt unele melodii care se aud mult mai tare, decat celelalte cu toate ca volumu il am la maxim. Cum explicati asta? Vreau sa scot maxim din boxe, dar unele melodii asa sunt ele, se aud mai incet. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Așa sunt melodiile în telefonul tău. Dacă vrei să se audă toate la fel, le descarci în calculator, folosești un program de editare audio (gen Total Recorder Editor Pro) și cu opțiunea "normalize" le aduci pe toate la același nivel. Eventual poți mări puțin nivelul să se audă mai tare.

| AlexandruCK explică (pentru Hammurabi):

Imi poti spune ce program imi trebuie, si cum se foloseste?

1 răspuns: