| Lester23 a întrebat:

am un prieten caruia ii place sa cante la chitara si vrea sa cante si vocal. Problema e ca spune mereu ca e afon, nu are voce deloc si parintii lui ii spun ca trebuia sa cante de mic (el avand 16 ani acum). I-am sugerat sa se duca macar la cateva lectii de canto dar nu are posibilitatea...

aveti idei cum sa-l incurajez sau sa-l ajut cumva?
Dau funda

1 răspuns:
| tril a răspuns:

Nu are nici o legatura "cintatul de mic" cu... "afonia". Tie ti se pre ca are talent, voce? Daca nu, nu-l incuraja degeaba. Mai bine sa foloseasca timpul perfectionindu-se la chitara.