| Ionut58282856 a întrebat:

Salutare, poate sa imi explice cineva cum suna respectivele key (note sau cum se spune) gen G, F, A, B, etc. Fac instrumental e si vreau sa stiu cum suna astea, gen una mai creepy, cealalta daca vrei sa faci eva maj trist etc. Muktumesc anticipat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Do C
Re. D
Mi. E
Fa. F
Sol. G
La. A
Si. B
Do. C
Observi ca sunt de la A la G, incepand cu nota La. Daca aceasta era intrebarea.

| Ionut58282856 explică (pentru anonim_4396):

Ba, multam si de asta dar la ce melodii pot sa le folosesc, gen G pentru alea mai creepy etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut58282856):

Notele nu fac creepy o melodie, notele difera doar ca inaltime. Gama si acordul dau anumita senzatie melodiei. Deci o nota singura nu poate face mare diferenta

| Ionut58282856 explică (pentru anonim_4396):

Da, am vazut teoria muzicala