| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog de ce atunci cand cant simt ca parca imi vibreaza ceva in gat
mama mea mi-o zis ca inseamna ca vocea mea incepe sa se dezvolte pe masura ce exersez si mi se formeaza vibrato(la voce)
sunt oare pe drumul cel bun?
va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Uite aici ai mai multe detalii despre toate schimbarile corpului prin care treci ca si adolescent :) :
http://www.y4y.ro/2009/02/05/dezvoltarea-la-baieti/

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Cu ce sa te ajutam?happy E evolutia normala si fireasca a omului.Nu ai spus cati ani ai dar sigur esti inca mic deci esti in dezvoltare, deci e normal ca vocea sa se schimbe.

| SelenaDesire a răspuns:

Daca e la fete, si fetele au peste 15 ani, atunci poate fi inceputul tiroidei, dar fiind baiat sansele sunt de 10% sa se intample. Asa ca nu te speria! Probabil e de la faptul ca te maturizezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 15 anibig grin

| Adellcike94 a răspuns:

Este normal. Se intampla si la fete, doar ca la baieti se "simte" si se observa mai tare happy