| llleo a întrebat:

Sunt la un liceu profesional si vreau sa ma mut la unul de arte. Vreau sa invat despre muzica, sa invat sa cant. Ce liceu recomandati? media nu este prea mare. 6 7

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai ceva aptitudini deosebite, reale?

| llleo explică (pentru sierra1):

Cant cu vocea.

| sierra1 a răspuns (pentru llleo):

Ceva reazultate, concursuri, festivaluri... sau doar așa, la duș?

| llleo explică (pentru sierra1):

Nu am fost la niciun concurs. Eu mai mult vreau sa ma duc pentru teoria muzicala. Nu cant la dus. Cant lautarie.

| sierra1 a răspuns (pentru llleo):

Trebuie să dai "probă" de talent la intrare, oops, ar putea fi o problemă aici

| llleo explică (pentru sierra1):

Numai dusmanie ai in tine. o vorba buna n ai spus

| sierra1 a răspuns (pentru llleo):

Să te mint că ai șanse? nu drăguță, de regulă spun adevărul așa cum e el chiar dacă tu faci fițe după aiai in loc să zici "merci"

| llleo explică (pentru sierra1):

Pai bai fetito, m ai auzit tu cantand? m ai ascultat tu vreodata ca sa mi spui tu mie ca n am sanse? ai noroc ca nu esti langa mine ca ti as fi cârpit si doua palme. Si nu pentru ca mi ai spus ca n am sanse, ci pentru penibilitatea si prostia din capu tau. iesi

| sierra1 a răspuns (pentru llleo):

"noroc ca nu esti langa mine ca ti as fi cârpit si doua palme" - iar ai impresia că vorbești cu mă-ta? (cu cratimă desigur)

| llleo explică (pentru sierra1):

N am ce sa ti mai cer. dispari in sange si nu mai cauta anturaj

| sierra1 a răspuns (pentru llleo):

Tu "anturaj"? ești doar un nenorocit incult și violent in limbaj că in rest, zero

| llleo explică (pentru sierra1):

Si tu esti o piaza rea. incuie te intr-un beci si nu mai iesi de acolo ca esti paguba

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te muți la un liceu de muzică, trebuie să te accepte cu reale calități și examen din domeniul muzical. Astfel nu ai cum.

| llleo explică (pentru sadrian46):

Vreau sa invat mai mult teorie. De cantat cant cu vocea.