| vodami92 a întrebat:

Sunteti multumiti ca a castigat Loreen eurovision 2023? Ce parere aveti asa?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Blat 100% interese politice, se pregătește un război

| vodami92 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Da pe prezentatori i-a durut undeva de Ucraina! sincer!

| NLS a răspuns:

Pe reprezentantul Romaniei nu l-am vazut "prestand", dar nu cred ca am pierdut nimic.
Am urmarit doar finala.
Loreen mi-a placut. Mult.
Mai ales piesa si felul in care a interpretat-o.
Pe ea si-a pus amprenta varsta, si nu mai refer ca arata mai fad, mai incarcata de riduri si trasa la fata (perfect normal), ci ca parea oarecum "drogata", un zambet fortat, parea foarte obosita, parca si tremura. Arata ca si cum ar fi vazut o fantoma. Sper ca nu s-a speriat de al nostru. laughing
Insa per total, a livrat bine, si asta conteaza.

| blackann a răspuns:

Nu am ascultat melodia castigatoare.

| vodami92 explică:

Eu unul da! a avut totul! exact ca in 2012! tot pachetul! voce! prezenta scenica! decor! etc! nimic nu i-a lipsit! reprezentantul nostru a fost de tot rasul! auzi tu sa vii cu prietena ta ca dansatoare! doamne fereste! de ce naiba nu a beneficiat macar de dansatori sau dansatoare! numai zic de show! decor! nimic! dar nu e vina lui decat partial! vina o poarta tvr-ul de fapt! e exact ca la prostitutie videochat! te duci acolo! si iti zice spune dezbraca-te tu acolo! lasa ca te voteaza lumea! cam asa a fost Romania la eurovision! moldova uite ca a fost macar in finala! sa nu uitam ca nu am avut un reprezentant ca lumea pentru eurovision! tocmai din acest motiv am avut de ales intre o perinita si asta! macar cu perinita ne mai calificam si noi! mare pacat! la anul cica ne reprezinta mihai traistariu!

| vodami92 explică:

Eu pentru 2024! o prefer pe eva timush! desi multi vehiculeaza si alte variante! gen dj project fly project! nu ne limitam la andra delia sau mai stiu eu care! ca nu vin! alina eremia inna sau alexandra stan! nu vin ele! alina eremia a fost dar la cel junior! canta ea melodia turai! era si in costum popular chiar! dar nu va ganditi ca daca a fost ea la junior! vrea si la senior!

| Kornuletz540 a răspuns:

Și eu sunt mulțumit că a câștigat ea, la cât de politizat este Eurovisionul, avea cele mai multe șanse, sau în orice caz un reprezentant/ă al altei țări din Europa de Vest sau Centrală, oricum noi cu siguranță nu aveam șanse prea mari să câștigăm ediția asta, la fel cum nu le-am câștigat pe celelalte. Eu nu știu de ce mai participă România la acest circ-spectacol televizat plin de ipocrizie și mizerabilitate occidentală, că nu mai e demult cea fost la origini.

| vodami92 explică (pentru Kornuletz540):

Ala din Finlanda sigur nu castiga! prea semana cu wrs! si la freza! si la costumatie! da aia din Croatia! doamne cat am ras la ei! parca erau village people! sau ala din Serbia! care se asemana cu nine inch nails! in rest majoritatea au fost ok! dar unele piese melodii sa fim seriosi nu erau de eurovision! mai degraba de radio! Polonia poftim! cat mi-a placut mie de ea! dar era cam pitipoanca! Armenia aia la fel alta pitipoanca! Israel la fel alta pitipoanca! chiar ma gandeam de ce nu trimitem si noi o pitipoanca de asta! avem atatea! eva timush de exemplu! ne-ar putea reprezenta cu brio! daca vrea bineinteles! nu obligam pe nimeni! vom vedea! oricum mihai traistariu e foarte suparat! a amenintat si a zis spus! ca la anul ce facem iar trimitem unul necopt acolo la eurovision! aici ii dau dreptate oarecum!

| vodami92 explică (pentru Kornuletz540):

Da atunci diferenta este ca loreen avea 29 de ani! iar acum 39 de ani! dar a aratat ca nu este o martoaga batrana! si inca poate! as vrea sa o mai vad daca mai vrea sa vina! dar ma tem ca numai vrea! in schimb mans zelmerlow ala ar putea sa isi adjudece si el inca un trofeu! daca mai vrea! ca ala mi se pare ca e mai tanar!

Răspuns utilizator avertizat