| DarkDream a întrebat:

Am 3 intrebari la care nu gasesc raspuns :

1.Dece manelisti nu se intreba niciodata :"Dece manelele nu sunt ascultate decat in romania "
2.Dece au aparut manelele
3.Romania o sa isi revina vreodata?happy

Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| ChocaholicBi a răspuns:

1. Nu l-e pasa de asta, l-e pasa de bani
2. Ca sa distreze tiganii
3. Da, odata cu plecarea tiganilor
Ti-am raspuns corect! Funda?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Manelele sunt facute pentru romani.Cred ca am raspuns la primele doua intrebari.Romania isi va reveni, dar asta nu are nici o legatura cu manelele.

| OvidiuDanzka a răspuns:

1 sunt ascultate si in alte tari... melodia lui guta spre exemplu numita nunta a fost vreo 13 saptamani pe primul loc in top la marile posturi de radio rusesti
2 Din dorinta unor oameni de a uita de griji si de a se distra pe ritmuri orientale, e foarte usor dupa o perioada stresanta sa asculti manele... ma rog manele nu rahaturi de manele, sa bei niste vin, alaturi de amici si sa te distrezi. Tiganii le-au inventat si a placut populatiei, de asta mai exista si acum, doar ca nu se mai asculta asa de mult datorita faptului ca sau scos doar cacaturi de manele, dar sunt unele vechi in general care merita tot respectul.

3 Romania nu are vreo sansa sa isi revina cel putin 30 de ani de acum incolo... ca sa isi revina inseamna sa moara toti cei din generatia comunista, abia dupa aceea e posibil sa se mai faca si ceva in tara asta!

| Absolut a răspuns:

Nesimtirea poporului roman nu se refecta in manele intelegi tu? Toti va plangeti ca manele sunt de vina pentru cultura unora. Eu iti rapund ca asta e poporul nostru necivilizat, needucat, neciuplit sau cum vrei tu. Manelele daca o iei altfel nu au un limbaj obscen ca alta muzica, nu`ti spartge nici capul, dar lasan protiilea astea la oparte cultura noastra se reflecta in cat de civilizati suntem, cum ne imbracam, cum ne purtam... deci sa incepe mai intai sa ne purtam frumos,
A si iti zic eu sigur ca sunt alte persoane care sunt mult mai scarboase ca manelisti. adica boschetarii aia cares stau la colt drogandu`se si consumant alcool 90% din viata lor de rahat! si majoritatea sunt imbeacati larg sau in neguwinking

| IamNiemand a răspuns:

1. Pentru ei conteaza banii nu parerea noastra.
2.Pentru distractia tiganilor. Cele mai multe manele sunt alcatuite din cuvinte urate specific tiganilor.
3. Poate isi va reveni Romania daca nu vor mai fi asa multi rromi si daca parlamentarii de acum vor fi inlocuiti cu altii care au mai multa gandire.

| adina_8849 a răspuns:

Sunt ascultate manele si in alte tari nu numa la noi.
manelele au aparut pentru cei care le asculta.
atata timp ce suntem guvernati de oameni care nu le pasa de tara si manelele sunt la putere eu zic ca nu-si va reveni Romania niciodata ba mai rau ne ducem cu toti la fund de tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca hitler avea lagare pentru evrei, polonezi si rromi. bafta

| jinx300 a răspuns:

Raspuns la 1:pentru ca e tara cacatului!
raspuns la 2:din cauza tiganilor(ei au inventat)!
raspuns la 3:da cand o sa avem un hitler cu ura de rromi!