| xXsweetgirl99Xx a întrebat:

Voltaj au câștigat Eurovison România si o sa reprezinte România la Eurovision 2015!

Ce părere aveți?

30 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Despre ei ca trupa tot respectul
Cat desprea calificarea la Eurovision, tare imi ieste frica ca nu vom ajunge in finala...sincer, Luminita ar fi avut sanse.
Totusi trebuie sa ii sustinem si vom vedea rezultatul.
O zi bunahappy

| Elena97M a răspuns:

Parerile sunt impartite. Eu una am fost total indiferenta la cine ne va reprezenta (ca in fiecare an). Anul acesta imi sustin tara pentru ca port un respect imens pentru trupa Voltaj, insa asta nu inseamna ca imi place piesa.
Din ce am citit, strainii nu sunt prea incantati de piesa, iar daca se hotarasc sa cante in engleza vor distruge totul.
However, sustin Italia la Eurovision si sper din tot sufletul ca asta sa fie primul an in care preferatii mei castiga ♥

| AlexanderAdrian a răspuns:

Am si uitat de penibilitatea asta de preselectie nationala si uite iti scriu si in acelasi timp ascult cele 12 piese.

Piesa Luminitei e wow, dar ca de obicei in compozitia muzicii lipseste factorul wow care sa ii sustina partitura vocala.

Aurelian Temisan poate fi mai penibil de-atat? Cred ca dupa piesa asta nu mai poate, e bottom low deja.

Baietii - dragoste in lanturi - melodie ok dar aici nu e pentru melodii gen Moga.

blue noise - mda...infiorator de gretoasa partitura de lip-boxing. Cineva mai talentat n-au avut? aproape simteam ca ma scuipa prin ecran

Rodica Aculova - du-te-acas'

Cristina Vasiu - booooooooring

Tudor Turcu - o voce exceptionala si o basitura de melodie.

Super trooper - deci astia au adunat niste clarvazatori care i-au gasit pe reincarnatii lu Modern Talking, jur.

Ovidiu Anton - sa lase shaorma cu de toate si sa lase melodiile astea ca n-o sa castige in veci pariu pe ce vrea el.

Lara Lee - Superman - as zice chiar f faina melodia dar nu tocmai pentru Eurovision, poate ar fi mers cu cateva schimbari in instrumentatie. De placut imi place.

CEJ inteleg ca sunt fostii Rednex? WOW deci in primul rand cum sa cobori atat de jos si in al doilea rand cum sa-ti pui numele ala ce naiba e CEJ? Si piesa e lame lame adorm.

Acu inteleg de ce Voltaj. Piesa e sensibila. Cat despre calitati vocale deosebite ce ar putea impresiona...pardon, n-avem la capitolul Voltaj, normal omu canta ok dar...

Si ar mai fi piesa Luminitei care abunda cel putin in versiunea de studio in calitati vocale si la fel ca si piesei Voltaj ii lipseste ceva in instrumentatie.

Ca o parere finala, n-am ajuns deloc departe nici cu Paula Seling ultima oara asa ca...O fi piesa sensibila dar la drept vorbind mi se pare plicticoasa. Iar n-am inteles povestea cu limba, castiga preselectia intr-o limba si canta la eurovision in alta. ok e si asta o tampenie monstruoasa...ca la romanica, de altfel nici moldovenii nu s-au lasat mai prejos cand a fost vorba de Aliona Moon. Doar ca aia era piesa faina.

Daca luam locul 14 o sa fie o minune.

| T0T a răspuns:

Imi place Voltaj. Dar piesele in limba romana, ca de obicei asta canta, nu prea sunt vazute cu ochi buni. Depinde in ce limba vor canta la Eurovision. Eu nu am urmarit.

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru T0T):

Au cantat "De la capăt". Abia aștept sa aflu ce vor canta la Viena, la Eurovision.

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Pai nu canta tot piesa aia? Eu asa stiam.

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru T0T):

A... Ba da happy

| T0T a răspuns:

Întrebarea aia a fost stearsa si probabil nu ai văzut ce ti-am scris. Vreau sa stii ca apreciez din suflet ca ai încercat sa fii draguta. Nu m-ai supărat, doar ca ti-ai facut o impresie despre starea de atunci pe care o aveam, stare care nu era prezenta datorita tie. M-ai facut sa mă simt mai bine, foarte putin dar contează. Iti multumesc. Scuze ca nu mai sunt in topic.

| LoveSleep a răspuns:

Mie mi-e tot una că oricum nu mă uit.
Și nu cred c-o să câștige România eurovizionul prea curând.

| Doub a răspuns:

Ma bucur mult ca au castigat ei. ^_^

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Sper sa castige.
Serios, sper sa castige, macar la concursul asta pentru batrani paralizati sa luam si noi un premiu.

| Lawliet14 a răspuns:

Varza! Sa participe la preselectie Inna, Alexandra Stan, Antonia si cea tanara cu pianu'!

| aumih16 a răspuns (pentru Lawliet14):

Imi pare rau sa iti spun dar lumea nu le vrea pe astea 3 dintr-un simplu motiv ca ar canta fals eu as vrea dar prefer sa vad altii anul viitor care sa cante bine intr-o limba straina nu romana neaparat ca aia o canta bine

| aumih16 a răspuns (pentru Lawliet14):

Eu unul sunt curios cu astea vom castiga eurovisionul eu unul ma indoiesc

| aumih16 a răspuns (pentru Lawliet14):

Anul viitor cred ca nici nu o sa mai vina la preselectie ovidiu anton lara lee tudor turcu luminita anghel Cristina vasiu rodica aculova blue noise etc

| aumih16 a răspuns (pentru Lawliet14):

Ca la fel a fost si cu electric fence au incercat o data de doua ori daca au vazut ca nu dau randament au renuntat

| aumih16 a răspuns:

Eu voi tine cu ei daca tot ne reprezinta anul asta nu acelasi lucru pot sa zic sau spun despre persoanele carora nu le-a convenit ca a iesit voltaj si ar fi vrut sa castige ba lara lee ba super trooper ba Cristina vasiu ba rodica aculova ba luminita anghel ba aurelian temisan cu alexa niculae ba baietii ba cotton eye joe (cej) ba tudor turcu ba ovidiu anton eu consider ca astia au venit la preselectie dar nu pentru cantat doar pentru moda si atat asta am admirat la ei nu cum canta eu unul nu am avut un preferat desi ascultasem cred ca de vreo 3-5 poate 6 ori cantecele si nici nu eram hotarat cu cine sa tin

| aumih16 a răspuns:

Lumea totusi nu a realizat nici pana azi ca de fapt nu exista sau nici nu a existat o reteta de piesa pentru eurovision

| aumih16 a răspuns:

Iata de fapt ce parere am eu despre reprezentantii de anul asta de la eurovision

1. aurelian temisan si alexa niculae piesa asta a lor nu era nicidecum pentru eurovision asta este o piesa colo pentru ascultat vara mai mult nicidecum iarna toamna sau primavara etc
2. super trooper a starnit nostalgie doar printre generatiile 70 si 80 cat despre generatiile 90 00 si 10 nu au putut sa inghita piesa asta care nici macar nu era pentru eurovision cand ii ascultai ziceai ca sunt abba modern talking alphaville bad boys blue etc
3. tudor turcu nu a impresionat cu nimic piesa lui nu era nicidecum pentru eurovision a incercat degeaba el sa atraga lumea nimeni nu l-a apreciat cum se cuvine poate si pentru ca piesa lui era prea agresiva
4. baietii toata lumea s-a luat de ei i-a facut in mai multe feluri si gay dar si poponari travestiti homosexuali iar piesa lor nu era pentru eurovision fara suparare
5. ovidiu anton intr-adevar a avut piesa lui ceva frumos interesant dar cred ca numai lui i-a placut piesa asta
6. Cristina vasiu nu prea mi-a placut deloc piesa ei plus ca i-a mai luat foc pe urma si vestimentatia adica imbracamintea ca incaltamintea poate mai putin etc
7. rodica aculova nu a fost cine stie ce piesa la fel nu a impresionat pe nimeni e lipsita de viata asa
8. luminita anghel din pacate pentru ea piesa ei nu a impresionat pe nimeni se vede ca nu a mai fost sistem langa ea sa o ajute poate castiga
9. lara lee pe bune asta nu este piesa pentru eurovision e jalnica
10. blue noise piesa era buna facuta in dulcele stil clasic chiar si asa nu a fost indeajuns de buna sa mearga la eurovision
11.cotton eye joe (cej) piesa era buna si totusi desi nu erau romani nu au reusit sa se impuna si sa fie apreciata
12. voltaj era clar ca piesa lor era cea mai favorita sa ne reprezinte fara discutii cele mai multe chiuituri la ei s-au auzit asta este dovada ca ei au fost cei mai apreciati etc

| aumih16 a răspuns:

Ce nu imi place e ca vinovata liana stanciu pentru ca a iesit voltaj nu e adevarat nu au nici o vina liana stanciu iuliana marciuc florina ghenescu madalin voicu horia moculescu sau ioana voicu nu au nici o vina astia vinovat este un singur om careia ii zice stelian tanase el a aranjat sa iasa voltaj anul asta reprezentanti jocurile erau facute inca dinaintea preselectiei nu au nici o vina celelalte persoane degeaba li se aduc acuzatii grave

| TiberiuFasole a răspuns:

Ce-i Eurovision?

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru TiberiuFasole):

Nu esti cineva daca nu știi ce e Eurovision!
Este un concurs international de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuuum? surprise
O, Doamne, chiar am sperat sa castige.
As fi fost foarte dezamagita sa castige oamenii aia care nu sunt romani, nici nu le stiu numele.

| xXsweetgirl99Xx explică (pentru anonim_4396):

Da, știu. Îmi era indiferent cine câștiga atâta timp când erau niște români.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

thumbs up
Si Luminita Anghel a cantat frumos, dar Voltaj e Voltaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uuuuuu, voltaj... Sincer, canta foarte bine! FortaVoltaj! laughing happy

| BizSinir a răspuns:

Pai voltaj e ok. au o melodie de impact dar parca in vocea Luminitei gaseam mai multa forta, mai mult talent. Nu stiu, dar cred ca cu Luminita am fi avut o sansa mai mare de a lua un premiu happy

| shainitainii a răspuns:

Super. Imi place Voltaj. ♡

| Mateaş_Ionuţ_Daniel_1992 a răspuns:

Strainilor le-a placut mai mult melodia Luminitei si spun ca melodia lui voltaj nu are sanse la finala. Asa ca anul acesta: la revedere Eurovision. Eu oricum nu ma uit la ESC pentru a-mi sustine tara pentru ca nu avem melodii faine. Adica, na, 2005, 2006, 2010 au fost ani faini dar Romania nu poate mai mult de atat. Mai bine sustin o tara care are o melodie faina ca oricum nu pot vota pentru Romania. Romanii au fost impresionati de "mesajul " melodiei dar din cate am vazut din comentariile strainilor la interviul dat de Voltaj lumea nu intelege ce inseamna acest "mesaj" si incep sa ne acuze ca cersim voturi, ca na, suntem "tigani" dupa parerea lor. Romania nu are sanse sa castige Eurovisionul pana nu vin cu ceva ce sa atraga atentia, o melodie care sa te faca sa o asculti din nou si din nou; la fel cum am facut cu Paula si Ovi in 2010 nu cu melodii ca "De la capat" care au succes doar in tara noastra. Acum sa fim seriosi... romanii au votat Voltaj pentru ca melodia a fost un hit in Romania si romanii habar nu au ce inseamna Eurovision. Eu urmaresc Eurovision din 2003 si credeti-ma ca aceasta melodie nici macar de semi-finala nu-i. Oricum eu sustin Italia si Irlanda anul acesta si sper ca intr-o buna zi Romania sa vina cu o melodie care sa aduca Eurovisionul la noi in tara.

| Georgeeeee a răspuns:

Din cate am inteles vor canta varianta in engleza