| Dana9988 a întrebat:

Bună, am făcut sex protejat acum 6 luni și pana acum am avut ciclu normal dar luna asta nu mi-a venit și mi-a întârziat 1 săptămâna, e posibil sa fiu gravidă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Este imposibil sa se produca 6 menstruatii ''peste sarcina''. Au aparut ceva dereglari hormonale si acest lucru a dereglat ciclul menstrual. Un test de sarcina efectuat in acest moment va lamuri in proportie de 100% situatia existent prin rezultatul carein mod cert va fi NEGATIV. Multa sanatate!

| Dana9988 explică (pentru corbulalbrosu):

Acel contact sexual a fost primul și ultimul. De atunci nu am mai avut, sunt panicata ca trebuia sa îmi vina ciclul de vreo 1 săptămâna și nu mai vine. Mai e puțin și de termina luna și eu nu am avut ciclu luna asta.Totusi ți am zis, după contactul sexual timp de 6 luni adică din Iunie și pana acum am avut ciclu normal doar ca acum nu mi-a venit luna asta. Deci totul e ok?

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Daca te ai protejat constant si ai avut si menstruatie regulata nu se poate vorbi de sarcina poate doar de dereglare menstruala. De ce nu mergi la ginecolog sa ti prescrie ceva.