| PanaitAnaSofia a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent.Să vă spun cum stă treaba:
La școala mea,în această săptămână, este școala altfel.Luni,marți,joi și vineri nu voi merge fiindcă sunt în vacanță,la Brașov,cu tata.Dar miercuri părinții mei spun să merg iar eu nu vreau.Le-am tot spus că nu vreau, dar ei zic că nu e după mine.Ce le pot spune? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Poti sa le spui ca nu se pun absente si majoritatea colegilor tai nu se duc..asa ca nu are rost sa te duci.

12 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Este o saptamana cand nu se face carte si tu nu vrei sa mergi?

| Felekan_Ramona_1978 a răspuns:

Poate au un motiv anume sa insiste sa mergi, chiar daca stiu ca nu se face scoala ca in restul anului scolar, incearca sa iei in calcul si aceasta posibilitate... Mai stii?

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca vor sa-ti faca o supriza acasa si de aceea insista sa mergi al scoala!
Pacat ca nu vrei sa primesti surpiza!

| Adry05 a răspuns:

Fa-i o intelegere cu ei ca daca nu te duci la scoala citesti sau lucrezi suplimentar la o materie o ora.
Si spune-le ca nici nu se pun absente.

| PanaitAnaSofia explică (pentru Violleta2022):

Părinții mei mă iubesc și toate cele, dar nu sunt genul de părinții care fac surprize

| PanaitAnaSofia explică (pentru Adry05):

Dar chiar nu se pun absențe

| Violleta2022 a răspuns (pentru PanaitAnaSofia):

Intotdeauna este un inceput! Poate ai crescut acum si s-au hotarat sa-ti faca vreo supriza, altfel de ce ar insista atata sa mergi in mijlocul spatamanii la scoala, cand toata saptamana nu mergi?!

| FonAfon a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu prea cred.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FonAfon):

In caz de nu ai observat, era o intrebare si raspuns din 2017!

| FonAfon a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta nu înseamnă că nu am de ce să răspund. Aș fi răspuns și dacă ar fi fost o întrebare din anul 2000.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FonAfon):

Dar mi-ai raspuns mie, nu celui care a interbat!
Daca ai ceva de raspuns, da-i raspuns DOAR celui care a intrebat, nu altora, mai ales cand dai raspunsuri anoste, fara relevanta.

| FonAfon a răspuns (pentru FonAfon):

Atunci nu văd de ce există opțiunea de a comenta anumite răspunsuri.