| Meeky a întrebat:

Bună! Mi-a intarziat menstruatia 4 zile,in casa aveam doar teste de ovulatie,asa ca am zis hai sa fac un tes, ideea este ca am intarziere 4 zile iar testul de ovulatie a iesit pozitiv...se poate ca testul de ovulatie sa detecteze o eventuala sarcina?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Test de ovulatie? Deci facut total inutil si eronat, odata ce nu mai esti la ovulatie si nu are ce sa detecteze.

Asteapta sa treaca 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa faci un test corect de SARCINA, de data asta.

| Madaxo97 a răspuns:

Testul de ovulație nu îți arată dacă ești însărcinată, dar multe femei spun că au avut teste pozitive de ovulație în timpul sarcinii și există un număr de femei care folosesc astfel de teste pentru a afla dacă sunt sau nu însărcinate. Ai putea fi însărcinată dar pentru siguranța 100% fa si un test de sarcină.