| Zeterix a întrebat:

În urmă cu o lună am fost operat la plămânul drept de emfizem pulmonar,în urmă cu câteva zile stăteam în pat si din obișnuința m-am abținut să casc,am simțit o durere în plămânul stâng care a durat câteva minute,de atunci unerori când stau aplecat în partea stângă (nu neapărat) simt o durere ca o înțepătură ( durează câteva secunde) în locul unde am simțit prima data durerea mai jos puțin de mijlocul plămânului. Când respir si pun mâna pe piept simt aer care iese, la plămânul drept nu simt nimic. Întrebare mea este de ce simt durere, si dacă se poate vindeca de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta poate fii adresata NUMAI unui medic specialist de plamani, fiindca aici nu avem medici pe forum si nu este o boala obisnuita sau o taietura, sa-ti dam sfaturi.
Mergi la medic sau suna-l si intreaba, ca-i ceva mult prea serios sa ignori.
Sanatate multa!

| anonimg a răspuns:

Mergi tot la medicul care te-a operat, pentru că el te cunoaște cel mai bine.