| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Ce pot să mă joc cu un băiat de 6 ani în casa? Am jucat orice și nu mai știu ce sa inventez. Vreau să îl dezobișnuiesc sa mai stea la tableta. E aiurea că într-o cameră sa poți să te joci când e urat afara.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sah, table, monopoly, remy, carti, canasta etc.

| sabin89 a răspuns:

E jocul ăla cu beţişoare, foarte potrivit pentru vreme ca asta.
https://www.emag.ro/......DND1D4BBM/

| 1997onur a răspuns:

Să-l iei în brațe și el sa fie superman să-l ți in aer cu mâinile tale ( să-l ți bine de tot sa nu cadă ) si sal plimbi peste tot in camere si hol

să-l faci sa râda sal gădili da nu mult ca o sa leșine vorbesc serios)

sa-i iei jucărie lego sau orice jucărie si sate joci cu ia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut.Uita-te pe canalul asta, alege povesti amuzante si povesteile tu, le rezolvati amandoi https://www.youtube.com/c/MrDexterYT
sunt ghicitori de logica pentru copii, scoti internetul (de pe tableta) si-l faci real vorbind tu

| Celestina003 a răspuns:

-Puteți să va uitați si la desene împreună.
-Cu dinozauri de jucarie
-cu roboți
- cu ursuleți vorbitori ( vocea fiind dumneavoastră).
- să îl învățați culorile, intr-un mod distractiv
-sa îl învățați numerele, alfabetul sau mai știu eu ce, dar într-un mod distractiv.
- să desenați împreună, cărții de colorat, etc

| OchișhoriAlbastri a răspuns:

Eu am o fetita de 4 ani.
Cauta pe internet jocurile BrainBox sunt mai multe categori si pe varste,fata mea ii incantata de ele.
Avem jocul nu te supara frate,carti de joc Pacalici si Uno.
Diferite activitati cu pahare de plastic vazute pe internet le facem.
Activitati de gradinita gasite pe Pinterest,felicitari facem, decupam, lipim, pictam, facem prajituri impreuna.gasesc cate ceva cu care sa ii ocup timpul