| DumiAlexandru a întrebat:

Buna ziua, mamici si tatici! Copiii vostri la ce varsta au avut trezirea spirituala? Baietelul meu de 27 de luni a fost intotdeauna precoce (a spus primul cuvant la 9 luni), insa nu vad niciun semn ca ar fi pe aproape de iluminare. Din ce imi spune mama eu la doi ani deja trecusem prin asa ceva, sotia zice la fel. Ar trebui sa fiu ingrijorat?

Răspuns Câştigător
| Raspundebine1 a răspuns:

Nu ai motiv de ingrijorare, trezirea spirituala este un lucru bun, doar pentru ca nu e aproape de iluminare in momentul actual, asta nu inseamna ca nu va fi iluminat cat de curand, iluminarea este un subiect serios si care nu se intampla la toata lumea, dar daca parintii au fost iluminati este o sansa mare sa fie la fel si copiii. Multa bafta si noroc cu copilul, sigur va avea trezirea spirituala cat de curand.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Explică-ne și nouă ce înțelegi prin "trezire spirituală" și "iluminare" în cazul unui copil de doi ani?

| ania a răspuns:

Nu neaparat, fiecare copil are ritmul lui.Fiul meu mai mare vorbea mai bine la un an decat cel mic la 3. Cel mic care acum are are aproape 4 ani si jumatate si-a dat drumul abia dupa 3 ani dar acum comunica deja in fraze destul de complicate stie la fel de bine si engleza, aduna pana la zece etc.

| adorbanii a răspuns:

Nu ne pasă