| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU! Sunt tata a 3 fete si un baietel de 5 ani si jumatate...ieri, l-am prins pe Codrut(asa il cheama pe baiat) cum o filma pe ascuns pe mama sa in baie...ce sa fac? ar trebui sa il duc la psiholog?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Eu cred ca toata treaba asta e fake. Ieri, se pare ca una din fetele tale folosea un dildo. Ciudati mai sunteti...

10 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Nu cred ca ii ceva serios. Explica-i ca nu ii frumos ce face si sa nu mai faca ca altfel o sa-l pedepsesti.

Daca tot continua sa faca, atunci ia legatura cu un psiholog.

| ania a răspuns:

E o curiozitate normală la 3 ani.Mai bine arată-i o fetiță bebeluș schimbată ca să vadă care e diferența anatomică dintre fete și băieți și spune-i mamei să închidă ușa cu cheia.

| darrio2007 a răspuns:

Explica-i ca nu e bine ce face si limiteaza-i accesul la internet. Ia-i telefonul si sterge-i filmarea/filmarile.Sa nu cumva sa iti vezi sotia pe net.

Bula
| Bula a răspuns:

Oricare copil normal este si curios.
La varsta de 5 ani se trateaza problema cu... ne-bagare in seama.
Gaseste-i alta preocupare care sa-l intereseze si va uita de "filat".
La fel se procedeaza si daca invata injuraturi de la alti copii: dupa cateva zile va schimba subiectul daca nu este bagat in seama.

| KodrutZ a răspuns:

Nu recunosc nimic! In alta ordine de idei, de unde sfintul cremvusti are ala micu' cu ce sa o filmeze pe mamuca-sa?

| Aleeddia a răspuns:

Eu zic ca nu. explica-i ca nu este bine ce a facut si urmareste-l sa nu mai faca

| Mayhem666 a răspuns:

Are doar 5 ani, nu cred ca stia ce facea, sau stia? Hmmm! Ar trebui sa-i explici ce e bine si ce e rau, poate intelege.

| sucdemere11 a răspuns (pentru Roxin):

Iti dai funde singur? rolling on the floor

| Roxin a răspuns (pentru sucdemere11):

Nici eu nu am inteles rostul fundei. Userul are intrebari destul de dubioase. Dar, fiecare e cu parerea lui. O zi buna!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ar trebui discutat cu el si explicat cat de rau este safaca asta. Pedeapsa consta in luarea aparatului de filmat, sau a telefonului cu care filma si suspendat joaca favorita sau jucaria favorita pentru cateva zile.
De fapt, este chiar sanatos ca copii atat de mici sanu aibe acces la ele, pana pe la 9-10 ani.