| 48deOre a întrebat:

Din a cata luna de sarcina e ok sa incepi sa cumperi lucruri pentru bebelus? Tot aud ca aduce ghinion sa iei din timp...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand vrei tu...
E mai ghinion sa fii prins pe nepregatite.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu aduce. Dacă crezi în ghinion, atunci aduce.

| iulia0514 a răspuns:

De prin luna 4/5 când ști sexul copilului sa nu te trezești ca cumperi rochițe și copilul e băiathappy

| sammie a răspuns:

Din a 6a lună. Iar chestia cu ghinion e doar un mit.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista ghinion. E normal sa fii pregatit. De cand simti.

| EntroDin a răspuns:

Si eu as zice ca de prin luna 4-5, dupa ce stii cum merg lucrurile cu sarcina. Ghinion e sa ai prin preajma multi oameni cu idei obscure. Da, mai apar probleme si se pierd sarcinile. Dar nu din cauza ca ai cumparat ceva pentru bebelus.