| saaaaaaaaaaaab a întrebat:

Heeei TPU. Am o mica mare problema. Ma doare o masea foarte tare. Ea se clatina,dar prea putin. Simt ca cealalta trebuie sa iasa,dar e impiedicata de cea,,de lapte" si nu vreau sa iasa stramba. Cum as putea sa imi scot maseaua,, de lapte" fara sa merg la stomatolog?
Ofer fundaaa.

4 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Leaga o ata de dinte si clanta usii, si trage de clanta! Glumeam, du-te la stomatolog, dar poti sa incerci si prima varianta

| Black00 a răspuns:

Asa ma intrebam si eu am o mega fobie de dentisti, crede-ma.Da mai bine te duci la stomatolog ca n-are ce sa te doara, te da cu un spray ce-ti amorteste gura in cateva secunde si imediat ti-a scos-o

| Mindilica a răspuns:

Poti face asta dar risti foarte mult pentru ca radacinile oricarei masele au ramificatii care, atunci cand este extrasa maseaua, poate avea loc o hemoragie care iti pune viata in pericol. Mergi mai bine la stomatolog!

| PeFuga a răspuns (pentru Mindilica):

Cand iese dintele definitiv, el toceste radacinile dintelui de lapte de deasupra, prin urmare nu exista un risc atat de mare de hemoragie.
Dar tot trebuie sa mearga la stomatolog pentru ca acasa o sa se chinuie foarte mult.