Întrebare recomandată | Alexandruchirit a întrebat:

Salut! Fiul meu de 11 ani doarme in timpul scolii pe la 22:30 si se trezeste la 07:15, este bine ca el sa doarma atat sau trebuie si mai mult?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un copil de 11 ani poate sa doarma 8-9 ore pe noapte.
Culcare copiilor cu cat se face mai devreme, cu atat este mai bine, adica de la 9-9.30 seara, ca sa se poata trezi dimineata devreme, sa se spele, sa manance mic dejun si sa se pregateasca de scoala.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îi este suficient

| darrio2007 a răspuns:

Este suficient.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

E suficient, minimul e de 7-8 ore.

| EntroDin a răspuns:

Cred ca e suficient. Ideal ar fi sa doarma cat ii e somn, dar e greu sa reglam asta cand ora de trezire e fixa.