| IonutCG90 a întrebat:

Salut TPU,

Daca ar trebui sa oferi un singur sfat unui copil despre viata, care ar fi ala?

Răspuns Câştigător
| B3B3NI a răspuns:

Niciodata nu te da batut!

21 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu te da in viata ceea ce nu poti fi!
O ZI BUNAhappy

| KamaSutra a răspuns:

Fii tu insuti/insati mereu!

| T0T a răspuns:

Să pună pe primul loc întotdeauna lucrurile spirituale.

| LoveSleep a răspuns:

Nu i-aș oferi nimic.
Imi place sa vad că dă cu capul. O să învețe de 10 ori mai multe.

| dorra091199 a răspuns:

Ca atunci când are o zi mai puțin bună, să spună: "It's just a bad day, not a bad life!". happy

| SarmalutaPuternica a răspuns:

Lumea e perversa sa nu-si faca niciodata anturaje nu exista prieteni! e demonstrat acest lucruhappy

| IonutCG90 explică (pentru SarmalutaPuternica):

Sună binebig grin tocmai am postat pe FACEBOOK PRINT SCREEN cu o parte din oracolul meu(o pagina de pe TPU) in care am bifat 0 FRIENDS big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mânca zăpadă galbenă.

| IonutCG90 explică (pentru anonim_4396):

big grin

| Rauldor a răspuns:

Poezia de Rudyard Kipling "Dacă."

| Bogdanme881 a răspuns:

P.

| TRANSVERSAL a răspuns:

Sa te gandesti bine inainte de a face o alegere!

| noone33 a răspuns:

Viata ii blana laughing))))

| WarriorCat a răspuns:

Trăiește-ți viața cu bune și rele, că una nu o să mai ai.

| Mayar a răspuns:

"Nu exista mese gratuite"

| ania a răspuns:

Să-l iubești cel mai mult pe Dumnezeu!

| IonutCG90 explică (pentru ania):

Foarte frumos happy.

| MiyakoSaki a răspuns (pentru Rauldor):

(Y)

| FuckingContra a răspuns:

Sa faca mereu ce-i place si sa nu tina cont de parerile necunoscutilor, sa se inconjoare de persoane placute lui si de la care are ce invata

| AdelinaC a răspuns:

Sa nu faca lucruri pe care le va regreta mai tarziu pentru o faima de moment si sa nu se ataseze mai mult decat trebuie de oameni/lucruri.
Tinerii adolescenti au tendinta de a crede ca sa se afirme in cercul de prieteni inseamna totul si apoi, pe masura ce trece timpul regreta pentru ca,, prietenii" de care s-au atasat s-au dovedit a nu fi chiar asa de buni amici.
Fiecare om trebuie sa isi traseze un ideal in viata, dupa ce se documenteaza foarte bine si apoi sa incerce sa il indeplineasca.