| răspundtot a întrebat:

pentru cei care așteaptă copii pe drum (copii, nepoți) care sunt desenele animate cu care trebuie să fiu la curent?
Dacă vreau să ne uităm împreună eu cu bebe, la desene, cu care să încep? Să fie și educativ dar nu chiar Dora din prima.

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Crezi că au pretenții? Desene să fie. Oricum nu înțeleg ei ce văd acolo.

Frozen văd că are mult succes.

| Yurisa a răspuns:

Mai de graba i-ai cumpara jucarii educative: cuburi cu numere, cu litere

| răspundtot explică (pentru Yurisa):

Bebe are 3 ani. Nepotu! Vreau deseneeee

| Alverto a răspuns:

Aproape orice desen animat

| TheGentleman a răspuns:

Până să vină copiii, ar trebui să se educe părinții, bunicii, mătușile etc. De aceea, îți recomand să lecturezi „Demența Digitală", de Manfred Spitzer, apărută recent la Humanitas, iar apoi să procedezi cum ți-a recomandat doamna Yurisa.

https://humanitas.ro/assets/media/dementa-digitala.pdf

| Hehdhdjeheh a răspuns:

Pai logicul Mikey Mouse, Tom si Gerry, Scooby-doo, asa maj noi sunt Garda felina, fensi nensi clensi pnm, Sofia 1, Elena din Avalor, Blue (toate pe disney junior). Poti sa te uiti la televizor o si si te pui la curent cu toate

| ArianaSara a răspuns:

Salut. Fetitele mele au clipuri interesante pentru copilasi https://www.youtube.com/channel/UC9l7jNcBXJ4ToSlDUIFfcVg?view_as=subscriber