| Jardelin a întrebat:

1. Care credeti ca va fi viitorul religiei Ortodoxe in Romania in particular, si lume in general?

2. Care credeti ca va fi viitorul religei Catolice in Romania in particular, si lume in general?

3. Care credeti ca va fi viitorul religiilor protestante in Romania in particular, si lume in general?

9 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

1. Ortodoxia este bine ancorata in Romania. Nu stiu in lume, dar la noi va rezista multa vreme de acum incolo.
2. Religia Catolica - Vaticanul are putere si influenta in intreaga lume.

3.Religiile protestente nu vor face prea multi purici...parerea mea!

| milan9 a răspuns:

Vor depinde in continuare tot de "n" factori...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

1. mai diluata, mai bine; 2.mai slaba, mult mai slaba; 3.mai buna din cauza comoditatii, mai buna

| sublime89 a răspuns:

Viitorul tuturor religiilor e ca n-au viitor.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Daca ai buna vointa sa citesti in Biblie in Apocalipsa (Revelatia) 18:1-10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor baga bani in marketing.

| NAdrian a răspuns:

Ortodoxia va fi tot mai contestata, o sa apara religii dupa propriile invataturi a 2-10 oameni --> basme...

| Ben00 a răspuns:

Nu poate fi anticipat, pentru nici o religie crestina, si in special pentru religia ortodoxa. Pot interveni evenimente neprevazute; cine credea ca religia ortodoxa va mai fi lovita in sec XX, al fizicii atomice si al televiziunii, la fel de aspru ca in paganism?

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

O sa dispara cu toate si lumea nu o sa mai creada in nimic si atunci o sa vina apocalipsa o sa murim ateii si satanisti se vor duce in iad iar crestinii in rai si va incepe o alta lume pentru alti oameni.Stii cum se spune trecutul se repeta.