| EuILSustinePeCristi202 a întrebat:

1.Doresc sa depun o cerere la secretariatul scolii in vederea obtinerii unei adeverinte pentru incetarea frecventarii orei de religie. O pot depune in perioada decembrie 2013 - ianuarie 2014, dat fiind ca anul scolar este in curs?
Ora de religie o fac Vineri, prima ora.
2. Semestrul I se incheie la 31 ianuarie 2014. Daca cererea e depusa inainte de acea data, intra in vigoare pe semestrul II sau si pe semestrul I? Mentionez ca am o nota de 10 la ora de religie, dar nu asta e important
3. Daca cererea e depusa la inceputul semestrului II, voi scapa de ora de religie pe semestrul II?
4. In clasa avem un abandon scolar si profesoara a pus 2 note respectivei eleve. Unde o pot raporta, si ce sanctiuni primeste daca va fi raportata si va fi gasita vinovata?

1 răspuns:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Aceste cereri se depun la inceput de an, dar poti incerca.
https://docs.google.com/......TxO0g/edit
Trebuie sa stii ca nu vei lipsi de la scoala, te vei prezenta oricum, doar ca vei avea o alta activitate.

"Scoala este obligata sa asigure supravegherea acestor elevi. Ei pot merge la biblioteca, sa fie supravegheati de un cadru didactic. Dar regulamentul de ordine interna al fiecarei scoli este cel care trebuie sa prevada ce se intampla, ce activitati trebuie sa parcurga elevii respectivi"

http://m.hotnews.ro/stire/14233485