| conrob a întrebat:

Am inteles cu invatatul la diferentele pentru transfer, vad eu cum fac, daca depun cererea cu cateva zile inainte de terminarea semestrului adica sa zicem ca azi e miercuri si e sfarsit de semestru, e timp sa depun cererea si toate cele ca sa fiu transferat deja pe semestrul 2? A si daca ma duc la liceul respectiv si le depun cererea poate afla cineva din liceul meu? sau stiu doar cei din liceul unde vreau sa ma transfer?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depui cererea de transfer cu cca 10 zile inainte de sfarsitul sem.I.
Sigur ca vor afla si cei de la liceul tau, CA al liceului tau trebuie sa dea un aviz pe cererea de transfer.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Diferentele se dau dupa aprobarea cererii de transfer si nu inainte de a fi aprobata, n-ar avea nici un rost sa dai inainte si apoi cererea sa fie respinsa.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

Nu exista un termen, cererea de transfer se discuta in prima sedinta a Consiliului de Administratie, de obicei se face o asemenea sedinta in vacanta dintre semestre.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru conrob):

N-am de unde sti asta, respectiv cum va proceda practic liceul de transfer. Ti-am dat toate explicatiile in functie de prevederile legale privind transferul, respectiv cele din ROFUIP. Liceul poate avea si alte prevederi in plus, fata de cele din ROFUIP, in Regulamentul propriu, cu conditia sa nu contrazica pe cele din ROFUIP.