| Steregoi a întrebat:

A fost curcubeu inainte de potopul mondial din 2370 ien?

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Descrierea este destul de specială: "a despărțit apele de dedesubt de apele de deasupra"... ca si cum in locul stratului de ozon ar fi existat o pătura de apa. Apa in poziție orizontală ar polariza lumina (deoarece ar reflecta o parte din radiație + ca ar absorbi o alta parte), deci... adio curcubeu.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

L-am văzut eu dacă-ți zic.

| SG1995 a răspuns:

Daca a existat vreun potop(lucru posibil), nu a fost decat unul local, specific, Orientul Mijlociu.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Dumnezeu a creat curcubeul dupa potopul lui Noe ca sa fie un legamant ca nu va mai distruge pamantul prin ploaie, de aceea o va face prin foc.