| AvalohAlyn a întrebat:

A studiat cineva Biblia?
La ce concluzie ati ajuns?
Ce credeti despre Iisus Christos?

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Ca este lordul si salvataorul nostru si trebuie sa ne inchinam.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Am studiat-o si continui sa o studiez.Viata lui Isus e fascinanta si cred ca este un exemplu demn de urmat.De fapt, ma ajuta sa am o viata mai buna daca urmez indrumarile sale.

| Nitunitu a răspuns:

Ce cred eu despre Iisus Hristos?

Ca este mult prea bland cu noi si are o bunatate infinita.

Orice ai face, iti ofera dragoste.

Ca sa iti dai seama cat de bun este Iisus Hristos, nu il omoara pe Lucifer, stiind tot ce se va intampla de acum inainte pe eternitate, fiecare gand al fiecarui om, si fiecare gest al fiecaruia, ci il lasa sa isi faca nebunia si sa ispiteasca pe multi la pacate.

Multi se tem de diavol si de ceea ce face el, intrebarea mea este ce ne-am face fara diavol?

Vezi tu, daca ai de facut o alegere, si o faci de bine atunci esti de partea binelui si il faci pe Dumnezeu sa zambeasca, iar daca faci rau, Dumnezeu iti da ocazia sa te intorci cu fata la el si sa iti marturisesti pacatul, lasandu-te mantuit de catre Iisus Hristos.

Daca nu ar exista ispita si raul, cum ai putea face alegerea sa faci bine?

Cand cineva te injura sau iti face un rau tu cum reactionezi?

Eu am reactionat mai mereu cu bunatate la rau si celor ce mi-au facut rau s-a intors raul catre ei desi nu imi doream asta.

| Darr1u5 a răspuns:

Da.
Asa cum zice biblia, "Cine va crede si se va boteza va fi mantuit si cine nu va crede, va fi osandit" happy

Ce sa credem? ..Ca Isus Hristos este Fiul lui Dumnezeu si ca a murit pe dealul Golgotei in locul meu si al tau, pentru pacatele noastre si ca Dumnezeu l-a inviat a treia zi din morti si El, Isus este viu in vecii vecilor!