| Genesis2014 a întrebat:

Aberatii biblice.( snoave mitologice )
Știti de ce iudeii nu mănâncă vâna de la incheietura coapsei?
Uitati ce spune biblia că s-a intamplat după ce s-a bătut Iacov cu Dumnezeu (YAHWE)
Geneza 32:32,, Iată de ce, până în ziua de azi, israeliţii nu mănâncă vâna de la încheietura coapsei; căci Dumnezeu a lovit pe Iacov la încheietura coapsei în vână "

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Asta era in trecut, dar cei care urmeaza Biblia nu mai respecta.Romani10:4

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Dar noi nu suntem evrei, Dumnezeu le-a facut pe toate curate, dar omul perveteste totul

| Genesis2014 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

DA noi nu suntem evrei, DAR ni s-a băgat pe gât zeitatea lor :YAHWE!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Genesis2014):

Nu cred, la mine in gat nu-i nimic

| Moisie a răspuns (pentru Genesis2014):

Fi linistit. crestiniui nu il au ca Dumnezeu pe Yahwe, ci pe dulgherul Isus, care toata viata lui a fost un amarat de om, si care dupa moartea sa se lauda de acolo din Iad ca a ajuns seful Iadului (vezi Apoc.1.18)
Asta este Dumnezeul crestinilor si nu Yahwe!

| Genesis2014 explică (pentru Moisie):

Crestinii i-au băgat pe toti in aceeasi oala (trinitatea) pe YAHWE, Iisus, si Duhul

| Genesis2014 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu stiu ce ai tu in gât, dar mintea ti-e incețoșată de dogma iudaică.

| Moisie a răspuns (pentru Genesis2014):

Asa este cum spui, dar tu uiti ca acesti crestini nu se roaga Treimii, si nici nu slavescTreimea, ci doar Domnului Isus Christos, adica celui care singur ne spune tuturor ca este seful Iadului!

| Genesis2014 explică (pentru Moisie):

De fapt in realitate acesti,,crestini din turma'' nici nu stiu cui se roaga cu exacvtitate!
Ei au primit din traditii si stramosi,aceste teorii bisericesti si și le-au insușit făra sa-si pună intrebări : de ce, care, unde, cine, cu ce scop, etc.etc. Ei urmeaza calea turmei,fiindcă se zice din popor :,, Că așa face toată lumea''!
Si ca sa nu ramană,, de proști'' se bagă si ei in staulul turmei de oite si berbecuti! fara sa se intrebe dacă este logic, rational, sau onorabil!

| Moisie a răspuns (pentru Genesis2014):

Asa este cum spui!
Ei habar nu au ce scrie in Biblie, si nici cui se roaga, si asta este motivul pentru care referindu/ma la ei, eu vorbesc despre credinta lor nefundamentata, ca este asa "a proasta"!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Genesis2014):

Sunt ortodox prietene si nu are nimic in comun cu evreii si mai ales cu mozaicii; tu confunzi mancarea cu mancarimea

| Genesis2014 explică (pentru Moisie):

Nici macar habar nu au cine si cu ce scop a compilat cartile bibliei! Toti urmeaza calea turmei că de' ...asa face toata lumea, și-i de bine! dacă nu fac asa, ii pedepseste YAHWE cel gelos si instigator la crima. Frica este cel mai bun instrument de control si manipulare a plebei. Pana si Napoleon descoperise ca religia este foarte buna ca instrument de control a multimii!

| Moisie a răspuns (pentru Genesis2014):

Daca Yahwe chiar ar exista, in mod sigur ca crestinii ar incurca-o, m pentru faptul ca ii incalca Legea care se numeste Torah, dar si pentru ca il slavesc pe Lucifer ca fiind Dumnezeul lor.
Pai din cauza ca religia este un instrument securistic de manipulare si spionare (prin spovada) este sustinuta si de Ro.
Aici in occident unde sunt la pret oamenii inteligenti si rationali, ca numai cu din astia poti face profit si progres, statul a realizat ca religia face mai mult rau decat bine, asa ca este pe zi ce trece religia este tot mai mult abandonata si de autoritati cat si de oameni.

| gabitzagab a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Levetic cap 11 citeste te rog

| Genesis2014 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Bă nene,incredibil iudeo-crestin care afirma sus si tare ca nu are nimic cu evreii!
MAN, ortodoxia se trage din invataturile evreiesti, Iisus a fost evreu, cum nu ai nimic in comun? pai tu renegi,, poporul ales''? ce fel de crestin esti?
Vai de capul tău! habar nu ai pe ce lume trăiesti-urmezi calea turmei fara să stii nimic ce-ti indică aceasta dogmă!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Genesis2014):

Daca era chinez?

| sublime89 a răspuns:

Povesti, mituri, minciuni si exagerari.