| Theo94 a întrebat:

"Aiwass" numele presupusei entitati care i-a dictat lui Aleister Crowley "The Book of the Law", seamana cu "I was"(eu am fost), credeti ca este scamatorie?

https://en.wikipedia.org/wiki/Aiwass

https://ro.wikipedia.org/wiki/Aiwass

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scamatoriile sunt la circ.
Personalitate dublă, asta, da.

| Theo94 explică:

Aiwass = I was
Lam (alta presupusa entitate) = I am

| badpanda a răspuns:

Nu este mare lucru sa intri in contact cu alte entitati, daca esti putin mai senzitiv.singura problema ca asculti tampeniile unui necunoscut asa cum le asculti de la unul cand stai in statia de autobuz sau dai drumul la tv.Fiecare are parerera lui si vrea sa o faca auzita.

| AlexandruM22 a răspuns:

Sincer sa fiu, cred ca este ceva putred la mijloc.
Stric parerea mea.
Am tot citit si eu despre asta in ultima perioada. Urmaresc intrebarea ta. Foarte interesanta.

| Theo94 explică (pentru AlexandruM22):

Nu am gasit nimic pe net despre asemanarea "Aiwass" cu "I was" pur si simplu mi-a trecut prin minte, dar am gasit pe un site cum ca "Aiwass" a fost un alias sau nickname-ul lui.