| anonim_4396 a întrebat:

Am citit despre energia Kundalini care este considerata de oamenii spirituali energie pura, divina, iar de oamenii de stiinta un sindrom. cert este ca ea exista. ce credeti ca este? care din astea doua?
P.S. as aprecia mult raspunsuri de la persoane care au si experimentat ceva de genul.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Azi Dumnezeu ofera putere slujitorilor sai atunci cand acestia trec prin situatii dificile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hindusii au scris despre vehicule zburatoare acum 5000 de ani si le-au descris detaliat modul de functionare si cele 7 tipuri de energie folosita.
Dar oamenii de stiinta de descurca mai greu cu termeni tehnici din sanscrita veche. happy
Tot hindusii au fost primii care au scris despre structura atomului si relativitate.Se pare ca ceea ce numim acum oameni de stiinta sunt ori plagiatori intarziati ori retardati.
sursa:
"Vimanas shaastra."

| Charmant a răspuns:

Kundalini e o energie care trebuie activata.Asta se face prin initieri.

| NeverSayNowXD a răspuns (pentru Charmant):

Ce fel de initieri?