| anonim_4396 a întrebat:

Ati experimentat vreodata kundalini?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu sad

| mastadont a răspuns:

Da, am experimentat, e ceva foarte intens care îți schimbă complet viața și percepția asupra lumii. Pentru o secundă, un minut sau o fi fost vreo oră, nici acum nu știu, am fost nimic și am fost tot, cuvintele nu pot descrie așa ceva, doar după ce trăiești poți cu adevărat să știi cum e. Aș putea să scriu o carte de 1000 de pagini despre experiența mea și nici nu aș trece de suprafață pentru că nu există termeni care să descrie experiența. Dacă vrei să atingi cundalini, cel mai bun sfat pe care pot să ți-l dau este să renunți la tot ce știi și ce ești, să te abandonezi complet și să privești golul, hăul, acel vid din fiecare în față. Atunci vei vedea cum acel gol e de fapt plin cu tot ce există, vei înțelege, pentru o clipă, mai mult cât ai înțeles în toată viața ta despre ce ne înconjoară.

| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Fa un blog si scrie daca n-ai deja. Stiu, si am descoperit problema mea cu uitarea, mereu am avut problema asta. Cand eram copil inainte de adolescenta nu puteam sa retin absolut nimic, imediat uitam totul. S apropo se apropie primul patrar (fazele lunii). Eu atunci mi-am amintit, si a fost ciudat senzatia ca eram altcineva, si am stiut exact ce m-a tot afectat in viata asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu știu. E bun la gust? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MA, eu incerc sa vorbesc de meditatie aici, nu stiu ce intelegeti voi din kundalini. Dar eu am vazut un articol super interesant detaliat despre cum functioneaza.