| Fti65i a întrebat:

Am făcut o promisiune fața de Dumnezeu și nu m-am ținut de promisiune decât o săptămână. Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce promisiune ai facut?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cred că toți trebuie să aibă un travaliu al nașterii din nou ))))))))))))))))

| sierra1 a răspuns:

De zece ori "tatăl nostru" și reînoiești promisiunile făcute.

...Sau o lași baltă

| Steregoi a răspuns:

Pana la moarte ai timp.

| Nilsson a răspuns:

In cartea Proverbelor 24:16 scrie: "Caci cel neprihanit de sapte ori cade, si se ridica, dar cei rai se prabusesc in nenorocire."

Trebuie sa lupti in continuare si sa te rogi lui Dumnezeu sa iti dea putere sa lupti cu ispitele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca din rasputeri s-o faci, gandeste-te ca sunt sute de calugari care toti au trebuit sa biciuieasca un copac folosind o nuia timp de 3 zile ca sa ajunga calugari.

| wpetterssone a răspuns:

Trebuie să reîncerci să îți ți promisiunile deoarece Dumnezeu întotdeauna își ține promisiunile. Rugăciunea este singura metodă de a comunica direct cu Dumnezeu.

| AnonImOO000 a răspuns:

Dragul meu prieten, nu te panica, toti facem promisiuni fata de Dumnezeu pe care nu le putem respecta, de cate ori nu am zis noi ''Doamne, avand ajutorul tau iti promit ca nu voi mai face acest lucru'' nu faceti astfel de promisiuni, pentru ca El stie ca este mai mult decat probabil ca voi veti mai face acel lucru. Nu promisiunile noastre il fac pe Dumnezeu sa ne ierte si sa ne iubeasca, El te intelege si nu te condamna, El te iubeste neconditionat si nu poti face nimic ca sa stingi dragostea Lui fata de tine, TU poti fi copilul lui, printr-o rugaciune simpla care suna cam asa. ''Doamne isuse am pacatuit impotriva ta, a vrut sa fac totul asa cum vreau eu, te rog sa ma ierti pentru faptul ca te-am respins pana acum, cred ca moartea ta pe cruce a platit datoria pacatului meu, cred ca tu esti fiul lui dumnezeu, si te primesc pe tine ca mantuitor personal si ca domn al vietii mele, imi predau viata tie''
din acest moment duhul sfant vine sa locuiasca in tine, numele tau este scris in cartea vietii mielului, si nu vei mai fi despartit niciodata de dragostea, iubirea, caldura, grija tatalui ceresc'' cand vei alege sa fii fiul lui, toate pacatele tale sunt sterse, ai puterea invierii lui Hristos in tine si vei fi pentru totdeauna fiul Lui Dumnezeu.

| PreaDistinsul a răspuns:

Pe viitor nu mai fa promisiuni daca stii ca nu poti sa le respecti. Acum poti sa-ti ceri iertare ca nu ti-ai tinut promisiunea.

| 666Satan666 a răspuns:

Lasă că vorbesc cu El acu