| Ionică05111967 a întrebat:

Am fost crestin catolic si am trecut la crestin ortodocsi, cand m-am casatorit a doua oara cu o crestin ortodocsa. Intrebarea e daca am facut pacat.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt inca 35000 de secte crestine, deci aveti tot timpul din univers sa le tot schimbati

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este aceeași religie, doar bisericile sunt diferite.

| halogen001 a răspuns:

Păcatul e relativ. Catolicii vor spune că e păcat, pentru că au rămas cu un om mai puțin, iar ortodocșii vor spune că ai făcut voia lui Dumnezeu și ai ales calea cea dreaptă pentru că au câștigat un om.

| CostinAlamariu a răspuns:

Pai tu in ce crezi? In ortodoxie sau catolicism?

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Si va mai intrebati cum de nu va mai rabda nici Dumnezeul vostru, prin simplul fapt ca nu sunteti o singura religie crestina unica.

| dany1988122 a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Cica cred diferit rolling on the floor De parca nu ar crede tot in Jesus si Barbos. Dar se contrazic pe ce a mancat Barbosul la cina. Porumb sau dovleac rolling on the floor