| Andrəi a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta pe TPU dar un user ma facuse schizofrenic si altul a zis ca mint. Cu o zi inainte de implinirea a 15 ani de la moartea bunicii mele am chemat niste prieteni la mine sa bem ceva (adica pe 6 feb de ziua mamei mele) si pe la 00:30 unul se duce la baie stinge instalatia de curent si vine in camera si urla, fetele plangeau si eu cu baietii i-am zis aprinde ba boule lumina. S-a dus a aprins-o si pe la 00:46 m-am dus cu asta glumetul, cu inca un tip si o fata in bucatarie sa fumeze si eu stateam la perete vb de bunica, le ziceam ca imi pare rau ca nu am cunoscut-o. In momentul doi am început sa plâng, ceva ma tragea de tricou (sa aflu panicat aproape facand un infarct ca bunicii nu ii placea galagia si multa lume in casa ei)si prietenul meu glumet a ramas mut 2 minute cat tricoul meu era tras, apoi cand l-am intrebat daca m-am prins în ceva si mi-a spus ca nu. In momentul de fata plang pentru ca la mine în camera in fiecare seara se aude parchetul fosnaind, in oglinda vad o silueta neagra care sta si se uita la mine, in vara lui 2017 usa de la baie mi s-a trantit in fata (tata nici acum nu ma crede si ma face schizofrenic si drogat, el in trecut stiu ca a luat niste pietre de la o manastire, de atunci se descurca greu cu banii, si-a pierdut firma proprie, masinile, s-a ingrasat, i-a cazut parul si multe alte rahaturi pe care eu si familia mea le-am patit. Eu afland ca am spina bifida, sora-mea mai mare are lipsa de calciu si sora mea ce mica nu are deloc pofta de mancare ea fiind cam anorexica avand in vedere ca are ce manca si mai mananca si la gradinita). Neavand nici un geam deschis sau pe cineva dupa usa mereu mi se face pielea de gaina si imi e frica noaptea sa ma duc intr-o camera fara becul aprins,in saptamana in care a murit bunica sotul ei (bunicul meu)cu tata se uitau la meci în sufragerie, mama cu sora mea gateau si unchiul cu matusa dormeau în camera lor cand se aude usa de la baie, se aprinde becul, se tranteste usa, se aude cum se coboară colacul, se porneste chiuveta, se inchide usa iar toata lumea intreba cine a fost la baie, dar nimeni nu stia. Cu cateva zile in urma sora-mea a vazut-o pe bunica (care murise cu 4 zile inainte de faza asta) la geam ca zambeste,mama a invatat-o sa vada chestii ca si copacii,masina,banca nu Dumnezeu, ingerii, aer si totusi stia ea ceva, acum 1 luna mama a pus pe mijlocul unei masute de cafea un tanc de cd-uri si a zburat si nu erau 2-3 erau 20-30 de cd-uri cu clapita din aceea cu plastic si au zburat pe toata podeaua din sufragerie si nici mama nu ma mai face schizofrenic sau drogat.
Tocmai acum am pielea de gaina, aflând ca sora mea vrea sa aduca niste prieteni la noi acasa cand pleaca parintii in concediu.
Am jurat ca daca gasesc acele pietre nenorocite le duc personal la manastirea aia si ma rog pentru iertarea pacatului tatalui meu dar pana atunci trebuie sa suferim in continuare.
Exista vreo rugaciune sa scap de aceste lucrurii teribile?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă relatarea ta este reală(deși seamănă cu un episod din seriile A Hounted de pe Discovery) atrunci în seamnă că ai casa bântuită de spiritul bunicii tale, care mai mult ca sigur nu știe că a murit fizic, de asta încă crede că e casa ei, și toate acțiunile ce le face(așa cum se pricepe cu corpul metafizic) este spre a face oridine în casa ei.de asta vă deranjează cu tot felul de acțiuni inexplicabile pentru voi.Ați supărat-o și ea vrea cumva să vă certe pentru ceea ce faceți, dar singurul mod de a face asta este să facă ceea ce face, că de comunicat cu voi nu mai poate. Poate de putea comunica cu voi(vorbi) de mult vă certa.
Nu cred că pietrele alea au ceva cu evenimentele nefericite din familia ta, ci mai degrabă cred eu că acțiunile tatălui tău și un management prost al afacerii au dus la distrugerea acesteia.Bolile se datorează erorilor de copiere a codului genetic în corp.Se știe că corpul uman se regerează bianual, iar codul genetic se copiază, la fel cum e un hard disc în matrice RAID, așa e și cu copierea codului genetic la om(și la toate ființele vii), dar se întâmplă ca la unele persoane codul genetic să se copieze eronat și atunci apar bolile. Factorii sunt în principal stresul și modul de viață al fiecărei persoane.
Rugăciunile nu cred că te ajută, ci v-ar ajuta să respectați regulamentul bunicii ce a decedat, și să n-o mai supărați, astfel se va calma, asta până își va rezolva toate task-urile nefinalizate până la moartea fizică.o dată ce bunica ta își va rezolva toate problemele ce nu a apucat să și le rezolve, ea va pleca împăcată și totul va reveni la normal.
Așa că respectații regulamentul, n-o mai deranjați, ea e stăpânul casei, nu voi, și așa veți avea liniște, altfel veți avea probleme.

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cui ar trebui să te rogi să scapi (să te scape)?

| teo530 a răspuns:

Pari ffff disperat şi dacă povestea e adevărată(pare destul de adevărată) atunci pe bună dreptate să fii disperat şi speriat. Vorbeşte cu un preot sau când mai ai timp şi drum să vorbeşti chiar cu calugării/ţele de acolo.

| Andrəi explică (pentru teo530):

Faza e ca de craciun si de paste vine preotul de fiecare data, si mai vine uneori cand nu e vreo sarbatoare dar lucrurile revin la "paranormal in fiecare zi"

| Andrəi explică (pentru DeyCj):

Imi poti lasa si mie episodul intr-un raspuns te rog? Revenind la intrebare bunica mea murit de inima, in intrebare am zis ca dupa aniversarea mamei mele (adica pe 6 feb s-a bagat la somn bunica, pe 7 feb a gasit-o mama moarta)crezi ca are vreo legatura?

| DeyCj a răspuns (pentru Andrəi):

Normal.Popa vine să va ia banii și la schimb să cânte de două ori prin casă, asta ca să nu ziceți că v-a luat taxa la beserică degeaba, nu să facă minuni inexplicabile pentru un om simplu. Popa-i om nu ființă supranaturală, el e plătit de beserică sa îndoctrineze oamenii să creadă-n ttru' domnul.

| DeyCj a răspuns (pentru Andrəi):

Nu.Am citit asta, de asta am concluzionat că bunica ta nu și-a dat seama că a murit.Seriile A houted le găsești și pe YouTube.Astea erau(nu știu dacă mai sunt pe Discovery acum ca de ceva vreme nu mai vreme de uitat la Tv) niște documentare despre case bântuite, filme documentare dar acolo tot timpul scoteau în evidență că popa creștin a scăpat casa de fantome, lucru ce e clar propagandă creștină, dar ca scenariu, are legătură cu ceea ce ți se petrece ție.
Caută pe YouTube A houted(Discovery Channel).
Asta am găsit eu:
https://www.youtube.com/......s?/results
Poate tu găsești mai multe.

| aXy99 a răspuns (pentru DeyCj):

Au trecut 15 ani de cand a murit bunica-sa, n-are nicio logica laughing

| teo530 a răspuns (pentru aXy99):

Tu de unde ştii?

| RainmakerX a răspuns:

Mergi si vorbeste cu un preot. Ce iti face el de sarbatori este pur si simplu un ritual care se spune ca aduce lucruri pozitive, nu este ceva care te scapa de entitati.

Stiu ca ce spun acum poate sa va para ciudat sau imposibil de crezut dar anumite lucruri sunt mult prea dificile pentru a fi intelese. Tata, cand trecea printr-o perioada foarte proasta a fost la un fel de batran/vrajitor care i-a spus sa arunce un anumit obiect din casa. De atunci s-au schimbat multe in bine. Multe lucruri nici macar nu tineau de el ca sa spui ca a fost placebo.

Ritualurile facute de preoti sunt acelasi lucru in principiu.
Daca este adevarat ce spui nu ai nimic de pierdut.

* Ar fi de preferat sa mergi la un preot dintr-o zona mai retrasa.

| aXy99 a răspuns (pentru teo530):

A precizat in incipit: "Cu o zi inainte de implinirea a 15 ani de la moartea bunicii mele"

| teo530 a răspuns (pentru aXy99):

A da aşa-i.

| Andrəi explică (pentru teo530):

Eu clar chem un calugar sau maicute, stii momentul cand asculti muzica si se termina melodia, secunda aia pentru a selecta alta piesa? Când s-a schimbat melodia am auzit o bataie in usa toata casa doarme doar eu bantui pe TPU

| Andrəi explică:

La chestia asta ma gandeam si eu cand am auzit la 1:42 batai in usa de la intrare

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Stiu o rezolvare pentru problemele pe care le aveti.Sa iei legatura cu mine.Sa iti verifici mesajele.Ti am scris acolo

| RAY a răspuns:

Biblic vorbind cei morti nu stiu de ei doar cei vii, asa scrie