| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand sunt singur acasa mi se misca usa de la dulap si imi pusca? Am crezut o data ca e cineva in dulap dar nu era nimeni. Si parintii zic ca e ceva fantoma in casa, laughing o data era nu stiu ce poza mica cu Iisus Hristos pe masa si o zburat la doi metri departare, se aprinde becul in camera de zi, se aude pasi pe hol si mama o zis ca o vazut un om in negru langa cuier laughing care avea o rana la cap, si o data o dat cineva cu pumnu parca in perete din cealalta camera dar nu era nimeni. Si odata tata s-a dus sa bea apa la 2 noaptea in bucatarie si o vazut un om negru stand la masa langa el si s-a speriat rau. Deci de ce mi se misca usa de la dulap? sad

Răspuns Câştigător
| AnaMaria_2328 a răspuns:

Cred ca trebuie sa incepi sa te infunzi in religie, a te duci la biserica, caci poza cu Iisus a zburat 2m departare-ce inseamna ca El se indeparteaza de tine, dar spera ca vei crede in EL.omul negru-inseamna spiritul rau ce te ispiteste sa faci rau.Astfel tu si familia ta TREBUIE sa credeti puternic in Iisus, si nu gluma.caci Dumnezeu tea ales ANUME pe tine ca sa fii credincios, cai El stie ca tu ai putea deveni cineva important pentru lucrarea lui Dumnezeu.Cred ca ti se pare aceasta straniu si pursisimplu o gluma.dar eu vorbesc foarte foarte serios!

31 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

@cristi202
Cine crezi ca i-ar cumpara casa cu asemenea oaspeti?

| EmaS a răspuns:

Omul sfinteste locul. Pune-te pe rugaciune si cheama-L pe Dumnezeu in ajutor, si vei avea biruinta.Numai prin credinta in Isus.

| EmaS a răspuns:

Acum zi-ne drept, asa-i ca a fost vrajeala?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Mama ta e Mărioara happy?

| cristi202 a răspuns:

Uita-te (desi nu ar fi prea indicat) la serialul "Case bintuite" ce a fost pe Discovery Channel. Ai putea gasi acolo multe raspunsuri. Daca e adevarat ce spui, aveti probleme serioase. E vorba de demoni ce au capacitatea de a se materializa pentru scurt timp. Nu e dorit sa ai de-a face cu ei. Daca asta s-ar intimpla acasa la mine, as vinde casa, si as cauta alta casa unde sa stau.Si asta pentru ca chestiile astea iti amprenteaza viata. Daca esti mai agitat, daca nu poti dormi uneori, daca te enervezi din orice, daca ti se rup prieteniile dintr-o nimica toata, daca pierzi lucruri, ti se intimpla accidente, sau orice alt fel de lucru urit, mai mult ca inainte, e o problema, si e destul de grava, pentru ca inseamna ca acei demoni nu numai ca au acele aparitii, dar si influenteaza viata ta. Deci fii f atent la ce se intimpla in viata ta.

| Kosuchin a răspuns:

E mai rau? Cum adica?
Dar TU ai vazut omul negru?

| Kosuchin a răspuns:

Lasand la o parte sfaturile lui Cristi, trebuie sa intelegi anumite lucruri despre creierul tau.Atunci cand informatiile pe care le primeste sunt incomplete, el incearca sa "completeze" puzzle-ul, cu ceea ce "crede" ca se potriveste.Mediul religios in care ai crescut, a avut o influenta asupra ta.Nu poti spune "Nu cred in Dumnezeu" si sa crezi ca esti la fel ca un copil crescut de parinti atei.
Mie de ex, cand mi se intampla un lucru nasol, am tendinta involuntara de a-l interpreta ca "o pedeapsa divina".Nu reflectez asupra gandului, dar tot exista in capul meu.
Ideea e, ca amprentele lasate de religie raman intiparite, chiar daca iti schimbi convingerile.
Prin "om negru" presupun ca te referi la "spintecatorul negru" alias "moartea cu coasa", nu? Din cate stiu eu, personajul acesta a fost creat in Europa secolelor XVII-XVIII, citeste aici :
http://www.descopera.ro/......or-macabre
Sigur ai auzit povesti, si e imposibil sa nu fi vazut vreo imagine cu "omul negru".
Pana nu poti vedea clar mana lui, mai mult de cateva secunde, nu poti avea certitudinea ca exista, si te cauta.
Cat timp ai stat cu ochii pe "mana"? O secunda, doua, trei? Ai stat aproape de geam sau departe? Era noapte sau zi? MAI IMPORTANT: ai vazut-o dupa ce ti-au povestit parintii despre ceea ce cred ei ca au vazut?

De ce crezi ca te cauta pe tine? Nu cumva te simti vinovat pentru ceea ce ai zis(@rasp lui lemonshu)?
Daca te cauta, pentru ca nu crezi in Dumnezeu, atunci nu crezi ca toti hindusii ar trebui sa aiba astfel de "experiente"? Un fenomen de o asa amploare, sigur ar fi cunoscut.
Te cauta pe tine, dar pe ei ii lasa in pace, pentru ca tu te-ai nascut in religia crestina? Atunci acest zeu nu ii recunoaste si pe ei ca fiind creatia lui.De ce pe tine, si nu pe preotu' pe care l-ai chemat, pentru ca nu accepta sa faca ritualul botezului fara bani?(presupun)
Astea, sunt intrebari pe care am presupus, ca ti le-ai pus.

". cateodata mi-e si frica sa ma uit acolo", e si normal pentru cineva care a crescut vazand fel de fel de creatii & filme horror.Crezi ca, cuiva care a trait pe vremea comunismului (cand binenteles, nu prea erau emisiuni la tv xD) i-ar fi frica? Crezi ca unui copil crescut la tara, fara TV sau reviste, i-ar fi frica?

| Mentaaaaa a răspuns:

rolling on the floor crezi ca daca pui un emoticon trist la sfarsit ne sperii? Aaa... ce m-am speriat s-a miscat usa de la dulap laughing hai ca acum ma duc sa dau cu apa sfintita pe dulap poate inceteaza

| CodrutM a răspuns:

Te pedepseste dumnezeu (da, cu d mic) pentru ca minti lumea pe TPU...

| CodrutM a răspuns:

Pfoai, ce raspunsuri pe aici... Voi inca n-ati iesit din scutece?

| CodrutM a răspuns:

@Cristi - Din avatar pareai om serios...

| CautNume a răspuns:

Cheamai pe cei de la TAPS(sau cam asa ceva) e de luni-duminica (zilnic) pe AXN SF emisiunea lor la 2 (ziua nu noaptea) ei au multe raspunsuri dar dupa vreo 2 ore ai impresia ca auzi zgomote cuidate si cand se termina faza aia cu sunetele ciudate din mintea ta incepe reluarea sau e deja a doua zi...in fine pe mine ma km sperie faza dar vreau sa mi se intample asa cevalaughing

| BlackVeil a răspuns:

Mai roaga-te si tu la...Satan(e suparat pe tine)

| Missy a răspuns:

Cata imaginatie ai laughing

Răspuns utilizator avertizat
| diana_6879 a răspuns:

Mai bine ti-ai schimba intai poza de la avatar si apoi sa chemi un preot sa sfinteasca casa. usa probabil se misca ca este veche. daca o inchizi cum trebuie nu se va mai misca. funda?

| Eu_3289 a răspuns:

rolling on the floorSunteti penali cu totilaughinge evident ca @madapple ne fraiereste pe tot.Va repet NU EXISTA FANTOME!

| KoKo56 a răspuns:

@YWSSTY sa stii ca emisiunea aia e facatura(cel putin asa cred)@Eu are dreptate desi eu cred ca exista o explicatie logica pentru ce ti s-a intamplat.

| DuțuAlex a răspuns:

Voi care ati comentat aici fabulati mai mult decat eloh go on
NU EXISTA FANTOME si tie, madapple, iti dau un sfat:nu te mai uita la filme horror

| marynela_6230 a răspuns:

Probabil ca sunt fantome mai ales cand se miska usi se aud pasi si chestii. chemati si voi preotul sa sfinteasca casa

| De4su_1189 a răspuns:

rolling on the floor)))) pff asa de bine nu am mai ras de multlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai casa bantuita. Apropo chair exista fantome crede-ma. Aaaa si inca ceva fantomele apar doar cand sunt putini oameni de ex 3, 4, dar atunci cand sunt mai multi oameni intr-o casa nu apar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau ca nu ma credeti, dar nu e obligatoriu sa imi raspundeti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu tu esti acela care ai scris?; ma cac pe Dumnezeul vostru, cu voi cu tot? pai pot sa fa-ti fac si eu tie la fel? si omului tau negru? asa ca sa fim chit? in rest ai o companie placuta.sau vei avea.e ceia ce tu nu crezi nicicum.cum vrei sa te credem noi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu intelegeti ca am chemat preotul de 5 ori pana acum si e mai rau. Si nu radeti de mine ca e omu' negru la mine in casa. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am vazut nici un om negru dar odata am vazut o mana neagra la geam in bucatarie cand mancam singur. Parintii mei erau in camera lor si am crezut ca era ceva pasare, dar era o mana. Si usa din camera mea e din aia termopan si trebuie sa o las deschisa sa fie aer in camera ( usa duce catre hol, iar holul e lung de vreo 6 metri, iar baia e chiar in dreapta usii din camera), cateodata mi-e si frica sa ma uit acolo. Dar daca nu ma credeti nu e nimic. Cum e intuneric pe hol si stau noaptea tarziu la PC cateodata parca vad o silueta neagra care fuge repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@SadBecauseStupidPeopleExist
Mana aia am vazut-o intr-o noapte cand eram in bucatarie la vreo 3 metri de geam, era o mana neagra si groasa si dupa aia a disparut ( dar parintii m-au ignorat ca eram mic), pana atunci nu stiam nimic despre asa ceva. Si cand eram mai mic ( cam de 7 ani ) vedeam o persoana in camera inalta si neagra pana la tavan si cand adormeam o data parca eram sub fundul marii si erau tot felul de crabi si insecte si nu puteam respira. Sunt mai multe experiente de acest gen dar cel mai bine e sa fii puternic si sa ignori astfel de intamplari. Dar nu zic ca e " omul cu coasa in negru ", e un om inalt si negru si nu mai stiu altceva. E normal sa ma tem sa ma uit pe hol in intuneric cu teama ca vei vedea ceva acolo. Nu stiu ce e creatura aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Eu
Iti multumesc pentru incredere, nu mai e nevoie sa comentati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Ema
Ce vrajeala daca asa mi s-a intamplat? Daca nu credeti nu imi mai raspundeti.