| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru atei! Ma primiti in gasca?

15 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Nu prea exista gasca a ateilor.

| Rapplex a răspuns:

Nu.

| Zenicide a răspuns:

Da, stai asa.
Mădă0611 adu-mi cutitul sacrificial sa bem o gura de sange de capra in cinstea noului membru.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns (pentru Zenicide):

laughing bleax. Pai el trebuie sa bea, noua sa ne dea fursecuri big grin

| Mădă0611 a răspuns (pentru the2k):

Oricum, cred ca unii fac cruci si matanii inainte sa raspunda unui ateu laughing

| RAY a răspuns:

De cand ateismul e o gasca?

de ce va bateti joc de noi ateii pe bune?
ce castigati cu asta va inteleg frustrarea religioasa dar asta nu inseamna sasi bati joc de niste oamenii, in primul rand nu ai unde intra ateii nu sunt gasti organizate sau cult, religie, dogma etc nu impune idei

| Mădă0611 a răspuns:

Ura. laughing trebuie sa fii flauăr pauăr.

| Mădă0611 a răspuns:

Ala e grupul lui raymusic laughing, el fiind singurul membru.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ma bucur ca ai infruntat partea filoteistilor si ai devenit un liber cugetator dezvoltandu-ti simturile ratiunii si a complexitatii stiintei.
Nu inteleg exact la ce te referi cu intrebarea ta dar o data ce ai devenit ateu, esti cu propria ta mentalitate si personalitate neavand nevoie de o gasca sa complotam cu totii impotriva crestinilor.
Trebuie sa fim mult mai inteligenti si mai intelegatori cu privire la crestini si sa nu incepem sa purtam discutii nefolositoare impotriva religiilor lor in ciuda faptului ca noi, ateii, avem dreptate in ceea ce priveste evolutia intregului univers.in sfarsit...
Bun venit in "gasca".

| RAY a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ateii nu stiu adevarata evolutie a universlui, stiinta presupune ca asa a evoluat dar ca asa a fost nimeni nu stie totul, de acea stiinta cauta mereu ceva nou astfel neam fi opri din cautare cea ce nu e stiinta si credinta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.te primesc. dupa ce le faci plecaciuni.tu in genunchi si ei in picioare.

| TrentonChase a răspuns:

Man, trezeste-te, ateii nu sunt o organizatie privata, o armata ori o echipa de fotbal unde trebuie sa fi acceptat de cineva pentru a face parte din grup, ateii sunt persoanele care nu cred in mituri si divinitati, ca si ateu nu trebuie sa fi de acord cu altii atei trebuie sa ai propria personalitate sa rationalizezi cu propria minte si sa nu inceptezi din a-ti pune intrebari, ateii nu au ca scop mentinerea urii fata de oamenii cu credinte religioase, esti responsabil de actiunile tale si a decizilor pe care le ei, nu suntem un grup sindical cu aceeasi sarcina de indeplinit...in fine mai cresti 2-3 ani si poate intelegi.

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Nu există o "gaşcă", nu suntem un grup sau o religie.

| aBunnyMind a răspuns:

Cum credinciosii cred ca Dumnezeu a creat totul, asa si ateii cred ca totul a fost creat prin Stiinta ( acum sa fim seriosi, cu o parte de hidrogen si doua de oxigen facem apa). Sa stii ca oamenii atei nu fac parte dintr-un grup criminal care vrea sa sapaneasca lumea, ei cred doar ca orice eveniment poate fi explicat prin stiinta. Altfel nu ar mai fi existat leacuri pentru boli ( chiar si cancer, sifilis...).