| BeSmart17 a întrebat:

Am o intrebare! pentru unii...de ce nu credeti in Dumnezeu deoarece am si eu o colega si vreau sa stiu motivul! fara injuraturi(va rog)

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu de ce nu crezi in zeus?

| xerxes1 a răspuns:

Daca te referi la spiridusul invizibil 3 in 1 al crestinilor ar fi cel putin haios sa crezi in asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că trebuie să nu mai adormi cu fața în pernă.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Motive sunt multe.Inainte eram mai credincios,acum am inceput sa ma indoiesc putin de credinta mea.Dc? atunci când am avut adevarata nevoie de ajutor, cand eram distrus si Il imploram sa ma ajute, nu a facut-o.Dc?
„Crestinii„ au multe argumente si dovezi cum ca ar exista divinitatea lor, dar in egala masura au argumente si celelalte popoare cum ca ar exista Dze-ul lor.Dc spunem ca, credinta noastra este cea adevarata? N-avem de unde stii.
sunt multe motive, mai bine intreab-o pe ea.

| JesseH a răspuns:

Întreabă un hoț dacă preferă să existe polițiști.
Întreabă un păcătos dacă preferă să nu existe un Judecător.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru JesseH):

Conceptul de pacat a fost introdus de oameni, politistii cel putin exista.

| RAY a răspuns (pentru JesseH):

Deci un ateu e un pacatos iar crestini sunt sfinti a? deci de asta 5, 5 miliarde de persoane nu cred in iisus ca sunt hoti si pacatosi wow

| JesseH a răspuns (pentru RAY):

Recitește. Am sugerat că preferăm să ne ascundem de Dumnezeu (așa cum un hoț se ascunde de un polițist), ca să putem face ce vrem. Biblia spune că toți oamenii sunt păcătoși. De aici pornim toți. Doar că nu te poți ascunde pentru totdeauna...

| RAY a răspuns (pentru JesseH):

Am sugerat că preferăm să ne ascundem de Dumneze
cei 99% din crestini nu se ascund de dumnezeu? cum arata un crestin care nu se ascunde de dumnezeu? poti dovedi ca exista un singur crestin adevarat fara pacate?

| drutzix a răspuns (pentru JesseH):

Cu logica asta te da afara de la gradinita laughing
Nu sunt ateu pentru ca vreau sa 'pacatuiesc' sincer nu am facut pacate biblice chiar daca nu dau 2 bani pe cartea aia.

| RAY a răspuns (pentru drutzix):

Traim intr-o tara de sfinti doar cei 1% din populatie sunt rai

| drutzix a răspuns (pentru RAY):

Pai sincer ai ucis, furat sau alte tampenii?
Explicam ca probabil nu am pacatuit mai mult decat un crestin de rand, deci ipoteza lui cade din prima.

| RAY a răspuns (pentru drutzix):

Logic ca nu are legatura moralitatea cu religia in fapt cand religia a domnit a fost cea mai groaznica perioada a umanitati

| ilasadrian a răspuns:

Salut, iti dau eu cateva motive pe care ma cert zilnic cu cei din familie:
1. Daca dumnezeu exista, de ce mor atati copii nevinovati de foame in Africa! sau in alte tari si in alte cazuri!
2.Acum se vede foarte mult cati bani sunt stransi de la acei credinciosi milostivi,(clopot de 500.000, atatea MERTZANE, atata aur etc) ----> manipulare! sad

P.S: Cineva spunea, nu te ingrijora, din cei peste 5000 de "zei","dumnezei", si divinitati doar cel in care crezi tu e adevarat! laughing

| Curiozitati2000 a răspuns:

Nu avem nimic de pierdut dacă credem și El exista, dar dacă nu credem și El exista? Atunci avem de pierdut.