| DilauRo a întrebat:

Ma crede nesimtit sau mai bine zis sunt nesimtit? Am o colega de servici pe care o plac foarte mult dar nu i-am spus acest lucru. Discutam despre orice dar de o saptamana nu mai vorbesc cu ea doar o salut si atit.Acest lucru ma chinuie enorm deoarece o vad in fiecare zi si imi este foarte greu sa nu-i spun nimic.Nici nu mai stiu care este motivul pentru care am ales sa fac acest lucru sau mai bine zis nu vreau sa mai stiu motivul. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| MuresanVlad a răspuns:

Oau! Este chiar neasteptat acest lucru! Nu stiu ce ti-a venit in minte pentru moment, dar incearca sa redresezi situatia. Poate ca esti mai emotiv decat crezi, iar sub-constienttul tau a ales calea cea mai usoara si cea mai directa: reducerea la tacere. Daca tot simti ca ti-e greu sa ii spui ca o placi asa direct, la locul de munca, unde poate si exista alte presiuni si incordare, ar fi mai usor daca ai invita-o pe colega ta afara la un restaurant sau la o plimbare, un loc perfect in care sa ii marturisesti lucrurile care iti stau pe inima. In opinia mea nu esti un nesimtit, nu vei fi, si nici nu ai de ce sa fi nesimtit. Este, cred eu, o reactie cat se poate de omeneasca, care se intalneste la multi oameni, deci bucura-te ca nu vei fi nici primul, dar nici ultimul de acum incolo. Asa ca imbarbateaza-te, ia-ti inima in dinti si fa primul pas, nu te lasa subjugat de emotiiile si sentimelntele puternice! Orice fiinta le are, si toate au trecut peste, asa cum, sunt sigur, vei face si tu! Bafta mai departe, iti urez!