| 085776 a întrebat:

Si as vrea raspunsuri sincere! Cati dintre toti acesti membri ai TPU sunt satanisti? Si ce fel de satanisti?

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Dupa multe etape ( crestina->atee->satanista (modern) ) am ajuns in sfarsit la Satanismul traditional. Mi se pare un mod mult mai "fain" de trait decat crestinismul, care implica rugaciuni cuiva care se crede atotputernic.
Satanismul iti da libertatea de gandire. In schimb, crestinismul te face sa te simti invinovatit la cel mai mic gand. Am trait asta pe pielea mea.
Satanismul iti da control deplin asupra vietii tale, si iti da satisfactia ca tot ce faci e meritul tau. Crestinismul sustine ca orice lucru bun care ti se intampla e din cauza lui Dumnezeu, si da vina celor rele pe Satan.
In Satanism, tot ceea ce obtii, obtii pe cont propriu. Nu iti da altcineva totul pe tava. Nu te duce cineva in carca unde vrei sa ajungi. Te duci tu, pas cu pas, prin fortele tale. Totusi, poti primi sfaturi de la cei mai avansati, dar te lasa sa descoperi tu singur ceea ce ai vrut sa afli.
De aceea, cei slabi pier, iar cei puternici se ridica.

Acum sa revenim la ceea ce vroiai sa afli.Da, sunt.

16 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Prea multi.

| RAY a răspuns (pentru sublime89):

Daca ar tine cont realitatea de credinta fiecaruia ce realitate ar fi ciudata

| Felys a răspuns:

Si satanistii sunt tot o forma de credinciosi, consider religia demodata, e mult prea veche pentru a da crezare in niste ineptii scoate cu sute de ani in urma de niste neandertalieni

| Alphawolf a răspuns:

Probabil toti copiii care au doar figuri in cap(altceva nimic)... Sincer!

| DeadSoul4 a răspuns (pentru Alphawolf):

Mda. Sunt si de aia laughing Dar nu i-as numi satanisti. Hai sa nu comentam atat timp cat nu cunoastem. Right?

| DeadSoul4 a răspuns (pentru Alphawolf):

Prea putini, din nefericire. Eu sunt cu Satanismul Spiritual.

| Moisie a răspuns:

Fi sigura ca adevaratii satanisti nu o sa recunoasca acest lucru.
Si cand zic "adevaratii satanisti" ma refer la crestinii care i se inchina unui Christos=UNS care nu a fost UNS niciodata, dar recunoaste singur ca el este Lucifer.
Asa ca adevaratiu satanisti sunt crestinii, si numai lipsa lor de cultura ii face sa nu cunoasca Biblia din care reiese clar acest lucru ...si anume ca ei se inchina Dumnezeul veacului acesta, adica veacul Noului Testament ...si culmea este ca acel "dumnezeu} se mai si lauda ca este seful Iadului adica Satan, vezi Apoc.1.18

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt satanist spiritual.

| Scarbo a răspuns:

Ce fel de satanista esti?

| 085776 explică (pentru Scarbo):

Satanista spirituala big grin Tu?

| Scarbo a răspuns (pentru 085776):

Anti-teist.

| horansgang a răspuns:

Nu-mi spune că ai 13 ani şi că ai scris tu toate astea, te rog.

Răspuns utilizator avertizat
| horansgang a răspuns (pentru TheMechanix):

Am 15. fac 16 în octombrie.

| Essencest11 a răspuns:

EU. Sunt satanista spirituala.

| asmorendy a răspuns:

Sa inteleg ca esti satanista? Ce ai vrea sa stii despre ei?