| MrNuggets a întrebat:

Am o teorie interesanta la care m-am gandit mult timp: cu totii suntem criminali in serie, crima e cand iei viata cuiva, animalele si insectele nu au si ele viata exact ca oamenii? Ba da, deci teoretic toti suntem criminali, nu poti spune ca nu ai niciun pacat sau nu ai comis vreo crima niciodata.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dumnezeu nu a omorat totul la apocalipsa fara aceea corabie

| CostinAlamariu a răspuns:

De fapt crima, juridic și legal vorbind se referă doar la omucidere. Maltratarea si uciderea animalelor nu e considerată "crimă" ci abuz împotriva animalelor și se pedepeste conform legii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crima e pentru oameni, nu animale sau insecte. În Biblie Dumnezeu n a pedepsit un om ptc a omorât vreun animal sau, mai rau, o insectă.

| MrNuggets explică (pentru anonim_4396):

Pai si eu daca iti execut cainii de ex, asta nu e crima?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrNuggets):

Nu. Crima= omucidere

| MrNuggets explică (pentru anonim_4396):

Nu are logica ce spui

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrNuggets):

Ba da, asta am găsit pe net