| PsyhoChild a întrebat:

Am un demon in camera!
Aseara cand am vrut sa dorm auzeam sunete in camera ca si cum ai fasaii o haina sau ceva de genul.
Dupa ce am adormit am visat urat.
Un copil a aparut in fata mea(in vis)si a inceput sa zambeasca urat la mine.Am inceput sa ma inchin in vis si apai copilul ala incepea sa se transforme intr-o capra :/ M-am inchiat de 3 ori iar de fiecare daca cand terminam sa ma inchin se transforma putin cate putin.Arata ca un om paros care semana putin cu o capra.Eu tremuram cand ma inchinam. Dupa ce m-am inchinat de 3 ori mi-a vorbit...foarte inspaimantator.Ma intrebat asa:Iar acum ar trebui sa te las sa te trezesti? De ce m-a intrebat asta.Practic stia ca eu dorm. Dupa ce m-a intrebat asta m-am trezit tot in vis(eu nu stiam)si am plecat in camera alaturata sa intreb pe fratele meu daca pot sa dorm eu el.El statea la laptop in pat in vis. Apoi s-a deschis usa de la camera si a intrat o persoana necunoscuta mi-e si m-am trezit de adevaratelea.Am mers in camera alaturata sa intreb pe fratele meu daca pot dormi cu el si...el statea in pat la laptop ca si in vis :/ I-am povestit si m-a lasat sa dorm cu el.Cand am dormit cu el tot am auzit niste sunete ciudate prin camera.
Chiar daca a fost doar un vis cum stia acel demon ca eu dorm? Chiar a fost oare un demon? Dupa aceea inainte sa dorm cu fratele am tinut o icoana de plastic in mana si am inceput sa spun repetat Doamne ajuta-ma.
Ce se intampla cu mine? Oare a fost doar o coincidenta sau trebuie sa ma rog mai mult la Dumnezeu? De acum imi voi face rugaciunea in fiecare seara.

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Poate fi mobila sau pur si simplu se mai pot auzi zgomote, fără legatura cu demonii. Ei nu stiu ce visăm noi, pentru că nu au această capacitate. Dar dacă ai în casă lucruri care au legătură cu spiritismul ar trebui să le arunci.

| xerxes1 a răspuns:

Exista tot felul de entitati in lumea invizibila, care se hranesc cu frica oamenilor.In momentul in care nu iti mai este teama de ei dispar instant.
Demonii au fost inventati de preotii crestini ca sa controleze mai bine plebea.
Cand mai visezi ciudatenii poti sa-i rogi sa plece sau sa te ajute dupa caz.Nu ai de ce sa te temi.

| Mclaren12 a răspuns (pentru xerxes1):

Demonii n-au fost inventati de preotii crestini. Demonii sunt Zeii pagani si au existat de mii de ani inaintea crestinismului. Religia asta de doi bani nu a facut decat sa-i transforme in zombalai ca sa bage frica in oameni.

| xerxes1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Zeii pagani au fost simpli extraterestri.Crestinii au numit Dumnezeu doar pe unul dintre ei, iar pe ceilalti i-au demonizat.

| Mclaren12 a răspuns (pentru xerxes1):

Https://www.etymonline.com/word/demon
Cuvantul "demon" nu-si are originea in crestinism. Demon/Daemon inseamna Zeu, divinitate. Este si spirit indrumator pentru ca au oferit paganilor cunostinta oculta. Observa cum odata cu dezvoltarea crestinismului termenul a inceput sa capete o conotatie negativa, ceea ce este logic de vreme ce crestinismul a corupt tot ce este pagan.
Crestinii nu au numit Dumnezeu pe nimeni, crestinii doar au preluat zeul inventat al evreilor din iudaism. Eu ma refer strict la zeul biblic ca nu exista, daca ar fi fost un extraterestru conducator sau ceva nu are nicio legatura cu basmele bibliei dar oricum extraterestrul asta pe care tu il identifici cu Yehova nu are nicio legatura cu Zeii pagani.

| xerxes1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Bina ar fi sa intalnim un zeu sa ne ajute sa intelem mai bine ce si cum.
Pana la urma conteaza rezultatele.Cat reusim sa evoluam intr-o viata.Cu cata ura,invidie, lene, mandrie, luxurie etc, ne intoarcem inapoi. Restul face parte din joc.

| Mclaren12 a răspuns (pentru xerxes1):

Cine merita ii poate contacta. Demonii/Zeii sunt fiinte reale. Aici nu este vorba de credinta. Ideea este ca toti avem un corp astral (din care face parte si aura) si ei se pot manifesta prin corpul asta astral. Sunt multi care s-au jucat cu placa Ouija si au contactat entitati astrale care le-au facut rau si ei instinctiv dadeau vina pe demoni pentru ca erau niste crestini indoctrinati. Au fost si aici pe site indivizi care au pus astfel de intrebari.
http://bucurialuisatan.com/demonii-zeii-iadului/

| xerxes1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Cum spuneam copacul se cunoaste dupa fructe.
Inca nu am intalnit vreun satanist cu toate tiglele pe casa.
In schimb crestini sau adepti ai falselor religii am intalnit destui de nota 10.

| Mclaren12 a răspuns (pentru xerxes1):

I-ai intalnit in lumea reala? Nu stiu eu care sunt sansele sa dai peste un satanist (spiritual) in lumea reala dar evident ca sunt infime fata de sansele sa dai peste crestini. Nici n-o sa intalnesti prea curand.

| Nilsson a răspuns:

Demonii nu locuiesc in case sau apartamente ci inlautrul oamenilor.
Eu cred ca visele acestea le ai pentru ca te-ai indepartat la un moment dat de Dumnezeu.
Ma indoiesc ca acest vis este doar un produs al subconstientului uman, replica ``Iar acum ar trebui sa te las sa te trezesti? `` denota un sarcasm cum numai diavolul poate sa il faca.

Roaga-te in fiecare seara de acum si fa o schimbare in viata ta.

| Holiday a răspuns (pentru Nilsson):

"Eu cred ca visele acestea le ai pentru ca te-ai indepartat la un moment dat de Dumnezeu."

Sunt miliarde care fac pipi pe zeul tau imaginar sau nici macar n-au auzit de el si nu viseaza tampenii. Mai degraba tocmai apropierea de astfel de povesti cu spiridusi te poate face sa ai tot felul de nazariri treaz fiind sau tot felul de vise ciudate create de trairile stupide generate de povestile astea.

| Mclaren12 a răspuns:

N-ai niciun demon în cameră. Demon este în mintea îndoctrinată a creștinilor și ăștia care pun botu` la toate filmele horror.
Ai avut un vis tipic pe care îl poate avea un îndoctrinat creștin pentru că de la naștere creștinismul v-a fost băgat în cap cu forța și v-a intrat astfel în subconștient. Este absolut normal să fii creștin și să ai astfel de vise.

| Qasim a răspuns:

Incearca sa rulezi asta: https://www.youtube.com/watch?v=aRiNXS_pvwA

S-ar putea sa experimentezi senzatii sau/si sa auzi zgomote ciudate daca este ceva in neregula cu casa sau camera aceea. Nu te speria!

De altfel poti rula si asta: https://www.youtube.com/watch?v=jFLdhKTFGPc

| DavidClaudiu a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica, diavolul prin astfel de mijloace reuseste sa ne faca rau, iar prin frica ne slabeste capacitatea de a ne apara. Ce ti s-a intamplat tie e doar o incercare, daca ti se mai intampla, nu te teme, ordona-i sa plece astfel: "In Numele Domnului, Al Mantuitorului nostru Iisus si Al Sfintei Fecioara Maria, nascatoare de Dumnezeu iti ordon sa pleci de unde ai venit si sa nu mai apari niciodata. Repeti de suficiente ori incat nu mai simti teama in tine si va disparea cu siguranta, fiindca tu esti mai puternic ca diavolul datorita faptului ca esti fiinta lui Dumnezeu si diavolul nu are nici o putere asupra ta decat daca te lasi purtat de frica ce ti-o induce.