| Ganditorull1999psalmi a întrebat:

Am voie sa tai nucul? Am auzit ca in biblie scrie sa nu il tai ca vei muri, scrie asa ceva in biblie? scrie in biblie ca nu am voie sa tai nucul?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Nu scrie asa ceva în Biblie. Stai liniștit, sunt doar superstiții inventate de oameni.

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu scrie.Și lui Noe Dumnzeu i-a poruncit să taie copcai pentru a construi corabia, lui Solomon pentru a construi Templul, apostolii erau unii pescari și foloseau bărci, Iisus însuși a călătorit cu ele.

| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar ai voie. Nu are nici o legătura una cu alta.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred ca scrie asa ceva in biblie, si chiar daca scrie asa ceva, nu te lua dupa o carte mincinoasa, poti sa tai nucul, ca nu vei pati nimic, dar numa sa nu stai sub el atunci cand o sa cada. Recomandarea mea ar fi sa il lasi, ce ti-a facut acel nuc, ca sa merite sa il tai? Poate o sa zici ca sunt ciudat, dar imi pasa de natura.

| sublime89 a răspuns:

Si daca in biblie ar scrie ca e pacat sa mananci, tu ai astepta sa mori de foame?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Au gresit o litera.Biblia este plina de greseli de traducere.
In loc de n este c.

| Ganditorull1999psalmi explică (pentru TrăieşteClipa):

Asta pentru ca oamenii din vremea aceea asa vorbeau, cuvantul a fost pastrat din veac in veac pana in ziua de azi

| ExprimareLibera a răspuns:

Nu ești prea inteligent de fel, nu?

| Ganditorull1999psalmi explică (pentru ExprimareLibera):

Nu vorbesc cu paganii, cei necredinciosi, caile mele nu sunt caile tele. Nu se potrivesc si nici nu pot, tu nu poti intelege din biblie nici macar un singur verset